פרחי באך 12 המרפאים

DSC_0046

פרחי באך, 12 המרפאים

ספר של ד"ר באך בעברית "שנים־עשר המרפאים ותרופות אחרות" – מתנה למטפלים ישראלים ממרכז באך לקריאה הקישו על הלינק שמתחת:

Hebrew_Twelve_Healers_עברית 1941

 

במאמר זה ד"ר אדוארד באך מתאר במילים שלו את סגולותיהם של 12 תמציות פרחים שיצר:

התמציות

Chicory

הימנעות אהבה

האם אתה אחד מאלה המשתוקק לשרת את העול: המשתוקק לפתוח את שתי ידיך ולברך את כל מה שנמצא סביבך;השואף לעזור ולהביא נוחות וסימפטיה, ועם זאת מסיבות אלו או אחרות, נסיבות או אנשים אחרים עוצרים אותך? האם אתה מוצא שבמקום לשרת רבים יש לך רק מעט אנשים לשרת, כך שההזדמנות לתת במלואך כפי שאתה שואף אליו מוגבלת:האם אתה נמצא בשלב שבוא אתה רוצה להגשים את זה אבל "אנשים סופרים אותך אבל לא הרבה".

אז הפרח היפה הכחול chlcory משדות התירס יוביל אותך לחופש של, החופש הוא הכרחי לכל אחד מאיתנו לפני שאנו נוכל לשרת את העולם.

Mimulus

פחד סימפטיה

האם אתה אחד מאלה המפחדים; מפחד מאנשים או מנסיבות: אשר באומץ ממשיך הלאה ואם זאת החיים שלך נשדדו משמחה באמצעות הפחד: פחד מהדברים שלעולם לא מתרחשים: פחד מאנשים שאין להם שום כוח עליך; פחד מהמחר ומה שהוא יכול להביא; פחד מלהיות חולה או לאבד חברים; פחד מאסיפות; פחד ממאה דברים?

האם אתה רוצה לעמוד על החופש שלך ואין לך את האומץ לשבור הרחק מהקשרים שלך; אם כן אז Mimulus הגדל בצידי נחלי הקריסטל, ישחרר אותך לאהוב את חייך וילמד אותך שיהיה לך את העדינות והסימפטיה עבור אחרים.

Agrimony

אי-שקט שלווה

האם אתה אחד מאלה שקשה להם לקבל החלטות: לגבש דעה כשקונפליקט מחשבתי חודר לשכלך וקשה לך להחליט מה היא הדרך הנכונה; כשחוסר החלטיות מטריד את דרכך ומעכב את התפתחותך; אז הדבר הראשון נראה נכון ואז משהו אחר?

אם אתה לומד לקבל החלטות מהירות תחת מצבי התנסות; כדי ליצור דעה או גישה נכונה ובמהירות לבצע או ללכת בעקבותיהן; אז ה sclerantus הקטן משדות התירס יעזור לך להגשים מטרה זו.

Clematis

אדישות עדינות

אם אתה אחד מאלה שאינו מוצא הרבה עניין בחיים: המתעורר אם תקווה שהיום הזה לא היה מגיע כי קשה לך להתמודד איתו: שהחיים הם כל כך קשים ויש בהם כל כך מעט שמחה והכול נראה חסר ערך וכמה טוב היה הכול אם היית יכול לחזור לישון:שזה מאוד מפחיד לנסות ולהרגיש טוב יותר ? האם יש לעינך את המראה המרוחק שנראה כאילו אתה חי בתוך חלום ומוצא שהחלומות הרבה יותר יפים מהחיים עצמם או האם המחשבות שלך, יתכן, וקשורות עם משהו שכבר אינו בין החיים? האם אתה מרגיש כך אתה לומד " להחזיק מעמד כאשר אין בך דבר חוץ מהרצון האומר לך – החזק מעמד!" וזה הוא ניצחון גדול לעבור את זה.

הפרח היפה הזה מקשט את הגדרות שלנו היכן שיש אדמת גיר ה clematis הידוע יותר בכינויו שמחת המטיילים או הנוסעים, ושזרעיו נוציים. תמיד משתוקק להפיץ את זרעיו ולפרוח שוב מחדש, יעזור לך לחזור חזרה ולהתמודד עם החיים ולמצוא את העבודה המתאימה לך

ולהביא לך שמחה.

Centaury

חולשה כוח

האם אתה אחד מאותם אנשים שכולם משתמשים בו,בגלל שבטוב הלב שבליבך אינך רוצה לסרב להם בשום דבר אבל אתה מוותר רק בשביל השקט והשלווה יותר מאשר מה שאתה מבין שהוא הכוון, משום שאינך רוצה להיאבק; המניעים שלך הם טובים אבל אתה בוחר בפסיביות במקום לבחור בפעולה שתאפשר לך לעשות את עבודתך. אתם יכולים להיות אנשי שירות נפלאים לעולם ברגע שתבינו שאתם צריכים להיות קצת יותר חיוביים בחייכם. Centaury גדלה בשדות מרעה, תעזור לך למצוא את האני האמיתי שלך, כך שאתה תוכל להיות יותר אקטיבי, עובד חיובי במקום סוכן פסיבי.

Gentian

ספק הבנה

האם אתה אחד מאלה שיש להם אידיאלים גבוהים, אם תקוות לעשות טוב; האם אתה מוצא את עצמך מתייאש כאשר השאיפות שלך לא מוגשמות במהירות? כאשר הצלחה מגיעה לדרכך האם אתה מרגיש תחושה של עילוי אבל כאשר קשיים מתעוררים אתה מתייאש בקלות?

אם כן הgentian הקטן של אזורי המרעה הגבוהים ישמור על הגיבוש של המטרה שלך, ולתוצאה של שמחה ותקווה גם כאשר השמיים מעוננים. הוא יביא עידוד בכל זמן והבנה שאין כל כישלון כאשר אתה עושה את המיטב, ללא קשר לתוצאה הנראית.

סובלנות

האם אתה אחד מאלה הבוער מהתלהבות: משתוקק לדברים גדולים ושכולם נעשים מיד? האם אתה מוצא את עצמך מתקשה לחכות בסבלנות כדי לבצע את התוכנית שלך משום שאתה רוצה את התוצאות כמה שיותר מהר?האם אתה מוצא שההתלהבות שלך גורמת לך להיות נוקשה אם אנשים אחרים; אתה שואף לכך שהם יראו את הדברים כפי שאתה רואה אותם; האם אתה מנסה להכריח אותם לקבל את דעתך, והופך להיות חסר סבלנות כאשר הם אינם מסכימים לכך?

אם כן טמון בך הכוח להיות מנהיג ומורה לאנשים. Vervain , הפרח הקטן בצבע ארגמן, יעזור לך להשיג את האיכויות שאתה זקוק להם, נדיבות כלפי אחיך בני האדם, וסובלנות לדעות של אחרים: הוא יעזור לך

להבין שדברים גדולים שבחיים נעשים בעדינות ובשקט ללא מתח ולחץ.

Cerato

בורות חוכמה

האם אתה אחד מאלה המרגישים שהם בעלי חוכמה; שאתה יכול להיות פילוסוף ומדריך לחבריך בני האדם? האם אתה מרגיש את הכוח בתוכך לייעץ להם בקשיים שלהם, לשכך את הסבל ובכול שמח לעזור

להם בקשיים שלהם; ועם זאת בגלל חוסר בטחון בעצמך, אינך מסוגל להגשים זאת, פשוט בגלל שאתה מקשיב יתר על המידה לקולות של אנשים אחרים, ומעניק תשומת לב רבה לשיחות מהעולם? האם ברור לך שזה רק חוסר הביטחון בעצמך, ההתעלמות מהחוכמה והידע שלך, שגורמת לך להקשיב יותר לדעותיהם של אחרים?

ה cerato יעזור לך למצוא את האינדיבידואליות שלך, את האישיות שלך, וחופש מהשפעות חיצוניות, הוא יאפשר לך להשתמש במתנה הגדולה של החוכמה שאתה מכיל לטובת האנושות.

Impatiens

חוסר-סבלנות סלחנות

האם אתה אחד מאלה היודע שעמוק בתוך טבעך יש שריד של רוע; כאשר דוחפים אותך, מטרידים אותך, אתה מוצא שזה קשה לא למצוא בתוכך מעט רשעות? האם נשאר בך מעט רצון להשתמש בכוח כדי להוביל אדם לדרך המחשבה שלך; האם אתה חסר סבלנות וחוסר הסבלנות עושה אותך לעיתים אכזר: האם בתוך טבעך נותר האינקוויזיטור?

אם כך, אתה משתוקק לעידון, ולעדינות ולסלחנות, והפרח היפה הזה צומח ליד גדות הנחלים של וולש, יביא עם הברכה הטמונה בו עזרה בשבילך בהמשך הדרך.

Rock rose

טרור אומץ

האם אתה אחד מאלה בייאוש טוטלי, בטרור: מרגיש שאינך יכול לסבול יותר; מבועת ממה שיכול לקרות; מהמוות; מהתאבדות; מאובדן השפיות; ממחלה נוראה; או פחד שאתה תצטרך להתמודד מאין אונים של נסיבות כלכליות קשות?

אם כך, אתה לומד להיות אמיץ כנגד כל הסיכויים, וללחום למען החופש שלך, והפרח הצהוב היפה והקטן של rock rose הגדל בשפע באזורי המרע בגבעות וולש שלנו יעניק לך את האומץ להתגבר על הכול.

Water violet

צער שמחה

האם אתה אחד מאותן נשמות גדולות השר בגבורה וללא תלונות מתאמצים בשקט לשרת את בני האדם, נושאים את סבלם בשלווה ובהתרחקות, כדי שהסבל שאותו אתה חווה לא יפריע לעבודתך היומית? האם חווית אובדן אמתי, זמנים עצובים, ועם זאת אתה ממשיך בשקט הלאה?

אם כן פרח ה water violet הצף בחופשיות על פני הנחלים הצלולים שלנו, יעזור לך להבין שאתה עובר תהליך של טיהור באמצעות הצער שלך, שירים אותך לאידיאל גבוה, כדי שאתה תוכל ללמד ולשרת את בני האדם אפילו בזמן הסבל שלך: כך אתה לומד לעמוד לבד לגמרי בעולם, ורוכש את השמחה האינטנסיבית של חופש מוחלט, של היכולת לעזור תחת כל המצבים. יתר על כן הצמח הקטן יעזור לך להבין שכמה שאתה חושב שהחיים אכזריים ועצובים, הם באמת טובים לאלה שאתה מרחם עליהם.

לקריאת ההסברים על כל 38 תמציות פרחי באך הקש על לינק זה