פרחי באך, קבוצת התמציות של חוסר ענין בחיים חלק ג'

tzipornit

פרחי באך 38  קבוצת התמציות של חוסר עניין בחיים.

באך חילק את תמציות פרחי באך שהפיק לשבע קבוצות.

  1. פחדים: ורד הסלע, מימול, ערמונית אדומה, צפצפה, שזיף דובדבני
  2. חוסר וודאות: אולקס, ברומית רמוסוס, גנטיאנה,  נוקשן, סרטו, קרפינוס בוטולוס
  3. חוסר עניין בחיים: ורד הבר, זית אירופי, זלזלת, חרדל השדה, יערת הדבש, ניצני ערמונית הסוסים, ערמון תרבותי
  4. בדידות: בשמת, הדר, סיגלית
  5. רגישות יתר להשפעות חיצוניות: אבגר צהוב, אגוז המלך, ערבז, צינית
  6. דכדוך יאוש: אולמס, אלון, אורן, ארזית, נץ חלב הערבי, ערמון תרבותי, ערבה, תפוח בר
  7. דאגת יתר לזולת: אשור היערות, גפן, ורבנה רפואית, מי מעין, עולש כחול

תמציות פרחי באך של חוסר עניין בחיים:

ורד הבר/הכלב

Wild rose

Rosa canina

 התמצית של פרחי באך מיועדת לאנשים שפתאום בלי סיבה נראית לעין מקבלים כל מה שקורה להם בלי התנגדות, הם נכנעים לגורלם, ומקבלים את החיים בפסיביות גמורה, ללא מוטיבציה לשנות משהו בחייהם או צפייה שדברים ישתנו הם כאילו חצי חיים בחיים. הם המשועממים הכרוניים, אם תשאל אותם מה דעתם הם יגידו לך שלא אכפת להם לכן אין להם דעה. הם מכורים לטלויזיה, יכולים לשהות מולה שעות, בלי לזוז.

 כדי לזכור: אפאטיות התפטרות מהחיים

 אנשים אלו לא עושים דבר כדי לשפר את מצבם הם יכולים להגיע למשל למשקל של 160 קילו ולא לעשות דבר עם הרגלי האכילה שלהם. הם אינם מקפידים על הבריאות הנפשית או הפיזית שלהם. מול אירועים מרגשים ומדהימים של החיים הם אינם מראים שום רגש של התפעלות, התנהגותם מונוטונית והם משעממים את הסובבים אותם.

 זו תמצית טובה מול השלב האחרון של תהליך המוות. משאירה לאדם אופציה אחת נוספת  לבחור בחיים. ניתן לראות זאת כאשר האדם אינו מגיב  לשום סוג של תרופה, אפשר לתת לאדם את התמצית הזו כמוצא בחירה אחרון.

 זית אירופי

Olive

Olea europaea

 התמצית של פרחי באך  הזו של פרחי באך מיועדת לאנשים שעברו סבל פיזי או מנטאלי ממושך שהותיר אותם עם עייפות ותשישות, ללא כוח לעשות, לפעול ולשנות את המצב. עבורם לחיות נחשבת כעבודה קשה מאוד ללא הנאה.

 כדי לזכור: תשישות פיזית ומנטאלית רבה

 התמצית ניתנת אחרי מאמץ פיזי או נפשי שהותיר את האדם ללא כוחות. התמצית ניתנת לאמהות ששמרו לאורך זמן על ילד חולה, ההתאוששות של אותו אדם תהיה רק אחרי תקופה ארוכה של שינה ומנוחה. התמצית עוזרת לאנשים שאינם יודעים כיצד להיכנס להרפיה  ולהתנתק מכול מה שלוכד את תשומת ליבנם לאנשים אלו יהיה קשה להירדם בלילה.

 זלזלת

Clematis

Clematis vitalba

התמצית של פרחי באך  הזו של פרחי באך מיועדת לחולמים שבנינו שאף פעם אינם ערים לגמרי ואין להם עניין רב בחיים.אנשים רגועים מאוד אבל לא מאושרים עם החיים שלהם כפי שהם וחיים בעתיד ולא בהווה. חולמים על עתיד ועולם טוב יותר בלי שיעשו משהו להגשים זאת. במחלה הם עושים מאמץ מאוד קטן כדי לשפר את מצבם  ולעיתים הם יחכו למוות מתוך ציפייה למשהו יותר טוב מהמציאות העכשווית.

 כדי לזכור: חולמים לא מחוברים למציאות

 לאנשים החושבים על עתיד היפותטי ולא כל כך מעוניינים במה שקורה בהווה.  אלו הם גם אנשים המתעניינים בספיריטואליזם וחלקם הינם מדיומים טובים. לא כל כך מעניין אותם הגוף הפיזי. הם לא רואים טוב ושמיעתם אינה מן הטובות ובקלות מאבדים את ההכרה. ניתן לתת תמצית זו לאנשים שבעיית השינה שלהם היא שהם יונים שעות רבות ביממה. אחת מהתמציות המרכיב את תמצית ההצלה.

 חרדל השדה

Mustard

Mustard arvensis

 התמצית של פרחי באך מיועדת לאנשים הנמצאים תחת תקופה  של עצב עמוק או דיכאון הבא משום מקום כמו ענן הבא ומסתיר את השמש.יתכן שמבחינת האדם אין סיבה להרגשה זו, ויתכן שכמו שבאה ככה היא תחלוף אך כאשר הענן הזה מגיע קשה לחוש תחושה של שמחה ואושר או תקווה.

 כדי לזכור: דיכאון עמוק

 עצב עמוק או דיכאון הם ברוב המקרים מגיעים בלי הסבר או סיבה. בתקופה הזו האדם מרגיש אימפוטנט ואין לו טיעונים הגיוניים  מדוע הוא אינו יכול לפעול  או כיצד לתקן את המצב. כשהתקופה חולפת הם מפחדים שהיא תחזור. בתקופת העצב והדיכאון  אין שום דבר בחיים שיכול לעורר את האדם הזה לפעולה, כל מה שהוא עושה זה להמתין שהתקופה תעבור.

 יערת הדבש

Honeysuckle

Lonicera caprifolium

 המגיבים לתמצית זו  של פרחי באך מתרפקים בנוסטלגיה על העבר ואינם מצפים עוד לאושר בעתיד. עבור אנשים אלו העבר היה עבורם תקופה של אושר רב.

 כדי לזכור: נוסטלגיה

 טיפוס של יערת הדבש מתמקד בעבר ולא בעתיד, הוא מאמין שכל מה שהיה בעבר היה טוב. הוא יכול להתיש בסיפורים על העבר ולספר אותם שוב ושוב. זו התנהגות של אנשים זקנים, שנותרו לבד, או שעזבו את בית מגוריהם, ארצם, עבודתם או כל דבר בעל ערך ושאין הם מסוגלים לשכוח אותו.

 התמצית פועלת היטב על מחלות מולדות שהאנרגיה של האדם נותרה חסומה בנקודת זמן עברית בהתפתחות שלו.

 ניצני ערמונית הסוסים

Chestnut bud

Aesculus hippocastanum

 תמצית זו של פרחי באך מיועדת לאנשים שאינם לומדים מהניסיון של החיים שלהם, ונתקעים בדפוסים חוזרים ונשנים, לא לומדים ממה שקרה להם בעבר והתלונה שלהם היא "אני לא מאמין  שזה קרה לי שוב" כאשר לאנשים מספיקה התנסות אחת כדי ללמוד אנשים אלו זקוקים להרבה התנסויות עד שיבינו את השיעור.

 כדי לזכור: לא לשכוח את ההתנסויות של החיים, חוזר שוב ושוב על אותן השגיאות

 הם נופלים בקלות למחלות כרונית ואין הם מבינים מדוע. למשל אדם החולה בסוכרת ואוכל ושותה מתוק ולא מבין מדוע הוא מרגיש לא טוב. או אדם עם אולקוס שאינו מבין מדוע אינו מחלים כאשר הוא שותה אלכוהול ואוכל חריף כמה פעמים ביום. התמצית צריכה להילקח לאורך זמן כדי להשיג תוצאות.

 ערמון תרבותי

Sweet chesnut

Castanea chestnut

 התמצית של פרחי באך  עוזרת לאנשים הנמצאים תחת השפעה של חרדה כה גדולה שהם מרגישים כי הגוף או הנפש שלהם מכזיבים אותם.

 כדי לזכור: האדם היגיע לקצה גבול היכולת שלו

 מצב זה הוא נקודת משבר בו האדם חש כי הוא נוגע בצידו האפל של הירח. מצבים אלו מגיעים אחרי מצבים מכאיבים כמו מוות של אדם מאוד יקר. מצב זה אינו נמשך זמן רב ואז האדם מציג סימפטומים אחרים הדורשים תמציות אחרות כדי לטפל בהם.