פרחי באך, קבוצת התמציות של חוסר וודאות, חלק ב'.

kachol

פרחי באך 38 התמציות והחלוקה לקבוצות. חלק ב' קבוצת התמציות של חוסר וודאות.

באך חילק את התמציות שהפיק לשבע קבוצות.

  1. פחדים: ורד הסלע, מימול, ערמונית אדומה, צפצפה, שזיף דובדבני
  2. חוסר וודאות: אולקס, ברומית רמוסוס, גנטיאנה, נוקשן, סרטו, קרפינוס בוטולוס
  3. חוסר עניין בחיים: ורד הבר, זית אירופי, זלזלת, חרדל השדה, יערת הדבש, ניצני ערמונית הסוסים, ערמון תרבותי
  4. בדידות: בשמת, הדר, סיגלית
  5. רגישות יתר להשפעות חיצוניות: אבגר צהוב, אגוז המלך, ערבז, צינית
  6. דכדוך יאוש: אולמס, אלון, אורן, ארזית, נץ חלב הערבי, ערמון תרבותי, ערבה, תפוח בר
  7. דאגת יתר לזולת: אשור היערות, גפן, ורבנה רפואית, מי מעין, עולש כחול

תמציות של חוסר וודאות

אולקס

Gorse

Ulex europaeus

זו תמצית התקווה של פרחי באך. היא מיועדת לאנשים הנמצאים תחת השפעה של ייאוש קיצוני ואבדו את האמונה שמשהו טוב יכול בכלל לקרות להם. יתכן שהם נמצאים תחת השפעה של מחלה כרונית. סבילים ואפאטים ומאמינים שגורלם נחרץ לסבל ניסיתי הכול הם אומרים ומתייאשים. הם יכולים ללכת לטיפול אבל לא בגלל שהם מאמינים שהוא יביא להם תועלת אלא ככדי לרצות או בגלל שכנוע של הקרובים להם. אך בו זמנית הם ידגישו ויבהירו כי הסיכויים לשינוי מצבם הוא מאוד קטן.

כדי לזכור: חוסר תקווה

התמצית הזו מיועדת שלאנשים המאמינים כי לא ניתן לרפא את מה שיש להם, וכי לא כדאי להשקיע מאמצים לשנות את המצב. הם באים למפגש טיפולי בלי הרבה חשק, ואם הם ממשיכים בטיפול זה אף פעם לא בגללם אלא בגלל הקרובים להם. התמצית טובה לאנשים הסובלים ממחלות כרוניות.

לאדם זה אין מוטיבציה ליהנות מהחיים ואין הוא עושה דבר כדי שעתידו יהיה טוב יותר. כאשר הוא לוקח את התמצית אחרי כמה ימים הוא יכול להתחיל להתלונן על תחושות לא נעימות יחד עם עניין מחודש בחיים. כאשר זה קורה חשוב מאוד לתת לו תמציות חדשות מבלי להפסיק לתת לו אולקס.

התמצית הזו טובה גם למטפלים הנתקלים באדם שאין אנו יודעים כיצד לעזור לו. תמצית של אולקס עוזרת לנו להבין שאם אין אנו יודעים כיצד לעזור לו עדיין יש לנו את האפשרות לייעץ לו על מטפל אחר.

ברומית רומוסוס

Wild oat

Bromsus ramasus

התמצית של פרחי באך מיועדת לאנשים בעלי אמביציה יכולת ומשמעת אך עדיין לא מצאו מה הוא הדבר שהם צריכים לעשות כדי לגלות את ייעודם האמיתי. אלה הם אנשים רגועים אך לא מאושרים בגללל מצבם העכשווי. הם חיים בעתיד ופחות בהווה. הם חושבים על זמנים טובים יותר שיכולים לבוא בעתיד. הם יכולים לחשוב על המוות בתקווה ששם המצב יהיה טוב יותר, או בתקווה לפגוש שם שוב את האדם שאיבדו.

כדי לזכור: אנשים החולמים בהקיץ, חוסר מודעות

אלה הם אנשים שאינם מחוברים לקרקע, אדם זה חושב באופן תמידי על העתיד, על עתיד היפותטי, ואין לו עניין בכול מה שקורה ברגע זה. לאנשים אלו עולם פנימי מפותח ומלא דמיון, אך מאוד קשה להם להתרכז בעשייה פרקטית. תמצית מעולה לאנשים אם הפרעות קשב וריכוז. יכולים לאבד את ההכרה לעיתים קרובות. יש להם לעיתים ידיים ורגליים קרות. הם אינם דואגים לגופם הפיזי הוא פחות חשוב עבורם מהממד הרוחני. כאשר אתה פוגש אותם הם נראים לך כאילו עדיין לא התעוררו או שהרגע התעוררו משינה עמוקה. נרדמים בקלות ובכול מקום. הם צריכים להגיע להרמוניה בין הרוחניות או האומנות לבין היכולת שלהם לפרנס את עצמם. תמצית זו נמצאת כאחת מהמרכיבים של תמצית ההצלה.

גנטיאנילה

Gentian

Gentianella amarelle

התמצית של פרחי באך מיועדת לאנשים החווים דכדוך או דיכאון הקשור באירועים ונסיבות בחייהם. כלומר אנשים אלה מרגישים נפלא כשהכול הולך כמו שהם ציפו לו אך עם הקושי הקטן הראשון הם מטילים ספק ביכולת שלהם להתגבר ומתייאשים.

כדי לזכור: דכדוך ממקור ידוע

אנשים אלו זקוקים לאומץ, משום שבאופיים הם טיפוסים פסימיים, עם מעט אמונה. הם מאבדים את אומץ ליבם במהרה, ומפסיקים מייד את מה שהם עושים אם הם לא משיגים את המטרה שהציבו. מול הקשיים של החיים הם נעצרים ובוחרים לא להתמודד. הם לא אנשים שמחים אך אם תתשאל אותם הם יגידו לך שהכול בסדר. זו תמצית שטוב לתת אותה כאשר טיפול רפואי אינו נותן את התוצאות שציפו להן. לטיפוס הגנטיאנילה יש את הנטייה להחליף מטפלים כמו גרביים.

נוקשן

Scleranthus

Scleranthus annuus

התמצית הזו של פרחי באך מיועדת לטיפוס שקשה לו לקבל החלטות במיוחד כאשר מדובר בהחלטה בין שני דברים. בתחילה הם חושבים שהדבר הראשון טוב ואחר כך הם חושבים שהדבר השני טוב ונשארים בהתלבטות. הם ימשכו את קבלת ההחלטה עד הדקה התשעים וגם אז יתקשו לקבל אותה. תמצית זו טובה לאנשים שהטענה שלהם כלפי העולם היא שהם מבולבלים, האתגר שלהם הוא לחלוק את הדילמות שלהם עם אחרים ולשתף אותם בהתלבטויות ובמה שעובר עליהם. תמצית של פרח זה יוצרת הרמוניה בין האינטלקט לרגש ומאפשרת קבלת החלטות רציפה ומאוזנת.

כדי לזכור: חוסר יכולת להחליט בין שני דברים, חוסר יציבות.

הם מחליפים דעות לעתים קרובות אבל בין שתי דברים בלבד, המעבר יכול להיות תוך דקות, שעות ימים או חודשים. זו תמצית שאפשר לתת אותה לאנשים עם תסמונת דו קוטבית, כמובן רק כאשר הם נמצאים תחת פיקוח רפואי. מכיוון שהאדם נע בין גבהים של ערנות לדכדוך תוך זמן קצר התמצית הזו מתאימה לסימפטומים אלו. הם מאבדים הרבה זמן עד שמקבלים החלטה. לאנשים בריאים התמצית הזו ניתנת כאשר הם צריכים לקבל החלטה חשובה בין שני דברים.

סרטו

Cerato

Ceratostigma willmottiana

התמצית מיועדת לאנשים שאינם סומכים על השיפוט שלהם, ואינם מסוגלים לקבל החלטות בלי לקבל אישור על כך מאנשים אחרים. המעניין הוא שהם בוחרים לעצמם יועצים גרועים והסיבה לכך היא שבעקבות העצות הגרועות שקבלו, לחזור לעצמם ויבטחו ביכולתם לדעת מה נכון עבורם.

כדי לזכור: קושי לבטוח בדעותיהם שלהם, באופן תמידי מחפשים עצה או עצות.

למרות שאנשים אלו יכולים להיות רהוטים ועם דעות מאוד הגיוניות, הם אינם בוטחים בעצמם ומחפשים יעוץ ומחליפים דעה אחרי כל התייעצות. הם צורים המון מידע אך אינם יודעים כיצד לממש אותו. אנשים אלו מחפשים מידע באופן תמידי כשמאחריו האמונה שאם יהיה להם מידע הם ידעו מה לעשות, והם אינם מקבלים החלטות משום שחסר להם מידע והמעגל הזה לא נפתח לעולם.

מחקים התנהגות של אחרים.

התנהגות זו מתאימה לגיל ההתבגרות שם היא משרתת את תהליך של עיצוב הזהות.