חסימות, סמפטומים ותמציות יסוד תמציות פרחי ארץ ישראל

new11

חלוקת הטיפול: לחסימות, סמפטומים ותמציות יסוד

תמציות עבור סימפטומים:

סימפטומים: כאשר האדם מציג תכונות המתאימות במלואן לתיאור של התמצית.

כאשר האדם מציג סימפטומים שאינם שיכים במלואן לתמצית מסוימת, למשל אדם שאינו פוחד משום דבר אבל פוחד מכלבים יש לתת לו תמצית של קיפודן למרות שהתנהגו שלו אינה שלמה עם הגדרות התמצית.

חסימות:

כאשר מסיבה כל שהיא האנרגיה תקועה, לדוגמה האדם באופן כללי בריא אבל בגלל מוות של בן משפחה מופיעה תופעה כלשהי כגון פריחה על העור, במקרה הזה החסימה מופעלת בעקבות מותו של בן המשפחה. לכן עבור אותו בן משפחה הפרח שניתן לו יהיה נץ-חלב, שאינו מטפל בפריחה אלא בחסימה.

לפעמים החסימה התרחשה שנים לאחור, ומאז האדם מציג תסמין זה או אחר, לדוגמה האסטמה החלה כאשר היה ילד והילדים בבית הספר צחקו עליו. יש לתת תמצית לבושה סחלב קדוש למרות שהבושה אינה מופיעה עכשיו אלא מה שמופיע הם תוצאותיה.

יסוד

אלה הן ללא צל של ספק מה שאנו מחפשים כמטפלים בתמציות הפרחים, את הכוח המודחק המנהל את האדם. תמצית זו היא הקשה ביותר לאיתור. בדרך כלל את תמצית האמונה הראשית המובילה את האדם אנו מקבלים בתבנית אנרגטית של פרח אחד.

קשה למצוא את פרח הבסיס בפגישה הראשונה, או אחרי הראיון הראשון, למרות שזה אפשרי אך נדיר. בכול מקרה עלינו לבחון את התנהגותו של המטופל מול מה שהוא מתאר, ובאופן דיסקרטי.

כאשר מאבחנים את האדם יש ליצור היררכיה טיפולית בהתאם למה שחשוב לטפל. בדרך כלל בפגישה הראשונה הטיפול יתועל לכיוון של חסימות או לסימפטומים וימשך באופן כללי לפרק זמן קצר. הסיבה היא שהסימפטומים מפריעים לטיפול עמוק ויסודי. בנוסף הסימפטומים בדרך כלל מפריעים להתנהלותו היומית של המטופל. כמובן שאם אנו מצליחים למצוא את סוג האישיות של המטופל כבר בפגישה הראשונה, יש להשתמש בתמצית זו כבסיס ולהוסיף לה תמציות להסרת החסימות. למעט אם יש סימפטום המפריע מאוד למטופל ולתמצית היסוד אין השפעה על סימפטום זה.

ממה שנאמר מומלץ לטפל באדם בתמצית היסוד וכך צריך להיות. בכל מקרה הטיפול בסימפטומים נמשך בין שלושה לשישה שבועות, משום שכך המטופל מרגיש את השפעת הטיפול במהירות רבה יותר ואז הוא יכול להמשיך בטיפול לפרק זמן ארוך. אך שוב אם אנו מוצאים את פרח היסוד יש להשתמש בו מההתחלה.

כאשר החולה חזר לשליטה והוא משתמש בתמציות עבור הסימפטומים והחסימות שלו, אם הם מתאימים הוא יחווה שינוי בעצמו ועל ידיד המקורבים אליו. וכך הרבה יותר קל למצוא את התמצית היסוד משום שהמטופל מעוניין לשתף פעולה. אם איננו רואים שינוי עלינו לחזור ולהתחיל מהתחלה כטיפול חדש. ואם מוצאים כי האבחון נכון בדוק מה יכול לחסום את האדם יש להוסיף זאת לתמצית.

במידה והמטופל מטופל בתמציות יסוד בפגישה השנייה יש לרשום תמציות בהתאם לסימפטומים שהמטופל מדווח עליהם. באופן כללי יש לרשום תמציות חדשות בהתאם למה שידווח המטופל שהופיעו במקום אלו שנעלמו אך תמצית היסוד נשארת וניתנת בכול טיפול.

תמציות הפרחים באופן כללי פועלות על האמונות והמחשבות של האדם בהתאם לחוקים של הריפוי הטבעי שכתב ההומיאופת הרינג, כלומר מהשכלי אל הרגשי ומשם אל הגוף הפיזי, מהחיצוני אל העמוק. כלומר לפני שהתמציות פועלות על הגוף הפיזי הן פועלות על האמונות. אם יש שינוי ברמת האמונה ההקלה היא מיידית. המטופל יכול לדווח על הרגשה טובה, למרות שהתסמינים הפיזיים עדיין הם ללא שינוי. ההרגשה הטובה של המטופל מאפשרת לנו להעריך אם נמשיך עם אותו הטיפול או לא. בנוסף עלינו לזכור כי משך זמן העלמות הסימפטומים הוא כמשך הזמן בו הם הופיעו (סבלנות, סבלנות, סבלנות).

זה שכיח למצוא אחרי מספר חודשים, כי המטופל יוצר שינויים חשובים בחייו, ומתחיל בתהליך צמיחה אישי ורוחני. בנקודה זו בחייו של המטופל יש צורך להשתמש בתמציות פרחים המיועדים להתפתחותו הרוחנית.

נשאלת השאלה הכמה זמן נמשך טיפול בתמציות פרחים. התשובה היא זה תלוי. תלוי מה האדם רוצה, אם הוא רוצה לשנות אמונות יסוד מגבילות תהליך של שישה חודשים הוא מספיק. אך אם הוא רוצה לצמוח כאדם, זה דורש עבודה לכל החיים, ולמרות שלא תמיד ישתמש בתמציות הפרחים, הוא יכול להשתמש בהם ברגעים חשובים של חייו. לעיתים קורה שמטופלים בתמציות הפרחים מתעניינים בשיטת הטיפול ולומדים כיצד לטפל בעצמם אך לא עושים בהם שום שימוש, אחרים משתמשים בהם לתמיכה בחייהם, אך זה יכול להיות מסוכן משום שהתמציות משמשות ככלי עזר. עלינו לעבור את התהליך בכוחות עצמנו לא בכוחן שלהן. בכל מקרה זה קשה מאוד שלא להסתמך עליהן גם למי שמכיר את תמציות הפרחים מקרוב. יש מספר מסוים של אנשים המתמכרים לתמציות הפרחים, דבר מה שהוא מאוד בריא, משום שהוא מאפשר להם להשתפר בכל יום מימי חייהם.