פרחי באך שלושים ושמונה התמציות

tayun

פרחי באך, שלושים ושמונה התמציות

כפי שתורגמו באופן חופשי מהספרון 12 המרפאים שכתב ד"ר באך:

Roke rose

נמצא בתמצית ההצלה של פרחי באך. התמצית למצבי חירום, למצבים בהם נראה כי אין יותר תקוו. לתאונות, או למחלות פתאומיות , או כשהאדם או החולה מפוחד מאוד או מבועת, או שהמצב מספיק חמור כדי לגרום לפד עצום לאילה הנמצאים מסביב. אם האדם או החולה מחוסר הכרה, יש ללחח את השפתיים עם התמצית. יתכן ונצטרך להשתמש בתמציות נוספות , לדוגמא אם יש אובדן הכרה שהוא מצב חמור של שינה ניתן clematies, אם יש עינוי, agrimony וכן הלאה.

Mimulus

פחד מדברים של העולם הזה, מחלות, כאב, תאונות, עוני, מהחושך, להישאר לבד, או חוסר מזל. פחד מחיי היום יום . אנשים אלו הם אנשים שקטים, הנושאים את הפחדים שלהם בשקט, והם אינם מספרים עליהם לעיתים קרובות לאחרים.

Chery plum

נמצא בתמצית ההצלה של פרחי באך. פחד שהמיינד יהיה דחוס יתר על המידה, מסיבה שהם יוותרו, או שהם יעשו דברים נוראיים שאין הם רוצים לעשות, עם זאת המחשבות והדחף לעשות אותם קיימים.

Aspen

לפחדים מעורפלים, לא ידועים שלא ניתן להסבירם, או להצדיקם. עם זאת הלקוח יכול להיות מבועת ממשהו איום ונורא שהולך להתרחש אך אין הוא יודע מה הוא. הפחדים המטושטשים ושלו ניתן להסבירם יכולים לרדוף את האדם ביום או בלילה. לעיתים קרובות הסובלים מתקשים לספר על בעיותיהם לאנשים אחרים.

Red chestnut

לאנשים שאינם יכולים שלא להיות מודאגים עבור אנשים אחרים. לעיתים קרובות הם הפסיקו לדאוג לעצמם, אך עבור אלה שהם מרגישים קרבה הם יכולים מאוד לסבול, כשמדמיינים שמשהו ביש מזל יכול לקרות להם.

לכל אלה הסובלים מחוסר וודאות

Cerato

לאלה שאין להם מספיק בטחון בעצמם כדי לקבל החלטות בכוחות עצמם. הם תמיד מחפשים עצה מאחרים ולעיתים קרובות מטעים אותם.

Scleranthus

לאנשים הסובלים מאוד משום שהם אינם מסוגלים להחליט בין שני דברים, בתחילה הם בוחרים באחד ואחר כך מחליפים לשני. אלה הם אנשים שקטים , ונושאים את סבלם בשקט, ואין הם מוכנים לדבר עליו עם אחרים.

Gentian

עבור אלה המתייאשים בקלות. הם יכולים להתקדם היטב בטיפול במחלה, או בענייניהם בחיי היום יום, אך אם יש עיכוב קל או עיכוב בהתקדמות הם פשוט מתמלאים בספקות ומתייאשים.

Gorse

מצב חמור של חוסר בתקווה, הם ויתרו על האמונה שניתן לעשות משהו עבורם. תחת שכנוע, וא כדי לרצות אחרים הם ינסו טיפולים אחרים, ובו זמנית יבטיחו לאלה שמסביב להם שיש תקווה כל כך קלושה או הקלה.

Hornbeam

לאלה אשר מרגישים שאין להם מספיק כוח מנטאלי או פיזי לשאת את המטלות שהחיים מספקים להם: המטלות היומיות כל כך קשות להגשמה עבורם, למרות שבאופן כללי הם מצליחים להגשים אותם. לאלה שמאמינים שמחק של הגוף או של המיינד צריך להתחזק לפני שהם יוכלו בקלות להשלים את משימתם.

Wild oat

לאלה שיש להם שאיפות והבטחות מהחיים, הרוצים לחוות התנסויות וליהנות מכל מה שאפשרי עבורם כדי לחוות את החיים במלואם.הקושי שלהם הוא להגדיר מה הוא המקצוע שעליהם לבחור: ככול שהאמביציה שלהם גבוהה, אין להם מטרה שהיא יותר חשובה מכל האחרות. מה שיוצר עיכובים וחוסר שביעות רצון.

אין מספיק עניין בנסיבות ההווה

Clematis

נמצא בתמצית ההצלה של פרחי באך. לאלה החולמים, הישנוניים, הערים למחצה ללא עניין בחיים. אנשים שקטים שאינם באמת שמחים בנסיבות חייהם בהווה, חיים יותר בעתיד מאשר בהווה. חיים בתקווה לזמנים טובים יותר כאשר הרעיונות שלהם יתגשמו. במחלה הם אינם עושים מאמץ להחלים ובמקרים מסוימים הם אפילו יצפו למוות בתקווה לזמנים טובים יותר, או יתכן ששם יפגשו כמה מהאנשים האהובים עליהם שאבדו.

Honeysuckle

לאלה החיים הרבה בעבר יתכן שהיו אלה זמנים של הרבה אושר עבורם, או זיכרונות מחבר שאבד, או שאיפות שלא הוגשמו. הם אינם מצפים לאושר עתידי כמו זה שהיה להם.

Wild rose

לאלה אשר בלי סיבה נראית לעין נמנעים מכול מה שקורה , ורק גולשים דרך החיים , מקבלים אותם כפי שהם ללא לכל מאמץ לשופר דברים ולמצוא קצת שמחה. הם נכנעו למאבק החיים ללא תלונות.

Olive

לאלה אשר סבלו הרבה מנטאלית ופיזית והם כל כך תשושים ומותשים כך שהם מרגישים שאין להם יותר כוח לעשות ולו את המאמץ הקטן. חיי היום יום הם עבודה קשה עבורם, ללא הנאה.

White chestnut

לאלו שאינם יכולים להימנע ממחשבות, רעיונות, טענות שהם אינם רוצים שיחדרו אל תוך המיינד שלהם. בדרך כלל בזמנים כאלו. זה קורה בדרך כלל כשמה שמעסיק אותם בהווה אינו חזק מספיק למלא את המיינד שלהם.

מחשבות מדאיגות ונשארות, או שבזמן מסוים גם האדם מצליח לסלקן חוזרות. זה נראה שהן משייטות סביב וגורמות לאדם סבל מנטאלי. הנוכחות של מחשבות לא נעימות אלו מסלקות את השלווה ומפריעות לאדם לחשוב רק על העבודה או על הנאות היום.

Mustard

לאלו החשופים לזמנים של עגמומיות , או אפילו דכדוך, כמו עננה שחורה וקרה המטילה את צילה מעליהם ומסתירה את האור ושמחת החיים. זה בלתי אפשרי להסביר בהגיון את הסיבות להתקפה שכזו. תחת הנסיבות הללו זה כמעט בלתי אפשרי להראות שמח או עליז.

Chestnut bud

לאלו שאינם מנצלים את יכולת ההתבוננות והניסיון שלהם ושלוקח להם יותר זמן ללמוד את השיעורים של החיים. כאשר ניסיון אחד מספיק לאנשים אחרים, אנשים אלו מוצאים לנכון שיהיו להם יותר לפעמים כמה ניסיונות לפני שהשיעור יובן. לכן לצערם , הם מוצאים את עצמם עושים את אותה השגיאה במצבים שונים כאשר התנסות יחידה הייתה מספיקה, או צפייה באחרים הייתה חוסכת מהם את שאר ההתנסויות.

בדידות

Water violet

לאלו שבבריאות כמו במחלה אוהבים להיות לבד. אנשים שקטים מאוד, אשר מעל הכול נעים ללא רעש, מדברים מעט ובעדינות. עצמאיים מאוד בעלי יכולת הסומכים על עצמם. הם כמעט חופשיים ממה שאחרים חושבים עליהם. הם מרוחקים, אינם מתקרבים לאנשים אחרים והולכים בדרכם הם.לעיתים קרובות הם אנשים פיקחים ומוכשרים, השקט והרוגע להם הם ברכה לאשים שמסביבם.

הם מהירי מחשבה ופעולה אשר רוצי שהדברים יעשו מייד וללא עיכוב. כאשר הם חולים הם חסרי סבלנות ורוצים החלמה מהירה. הם חסרי סבלנות אם אנשים איטיים, משום שהם חושבים כי זה שגוי , בזבוז זמן, והם יתאמצו להפוך אנשים אלו למהירים יותר בכול דרך. בדרך כלל הם מעדיפים לעבוד ולחשוב לבד, כדי שיוכלו לעשות דברים בקצב שלהם.

Heather

לאלו אשר תמיד מחפשים את חברתם של כל אחד שפנוי בסביבתם, והם מוצאים לנכון לדון איתם בענייניהם האישיים לא חשוב מיהם העומדים מולם. הם מאוד לא מאושרים אם הם צריכים להיות לבד ולו לפרק זמן קצר.

רגישות יתר להשפעות ורעיונות

Agrimony

אנשים בעלי חוש הומו שמחים ועליזים האוהבים שלווה ונלחצים מויכוחים או ריבים וכדי להימנע מהם הם יהיו מוכנים לוותר על הרבה. למרות שלעיתים הם יש להם בעיות, הם מתענים, חסרי מנוחה ומודאגים במיינד שלהם ובגוף, הם מסתירים את המצוקות שלהם מאחורי הומור עליצות ונחשבים חברים טובים מאוד. לעיתים קרובות הם שותים אלכוהול או סמים יתר על המידה, כדי לעורר את עצמם לשאת את סבלם בשמחה.

Centuary

אנשים שקטים, נדיבים, עדינים, השואפים יתר על מידה לשרת אחרים. הם מתישים את כוחם ואת הסבולת שלהם. השאיפה שלהם גוברת עליהם עד שהם הופכים להיות משרתים ולא עוזרים מרצון. טבעם הנוח מוביל אותם לעשות יותר מאשר מוטל עליהם ועל ידי עשייה זו יתכן והם יזניחו את המשימה שלשמה הגיעו לכאן.

Walnut

לאלו שיש להם רעיונות מוחלטים ושאיפות בחיים ומשלימים אותם, אך בשכיחות נמוכה הם יפותו להתרחק מהמטרות של הרעיונות, ואז הם יעבדו על ההתלהבות והביטחון או דעתם המוצקת של אחרים שלהם עצמם. התמצית הזו מספקת הגנה ויציבות מהשפעות חיצוניות.

סיבה אמיתית להיותם לא מאושרים.

לכדוך דיכאון וייאוש

Larch

לאלה שאינם חושבים כי הם טובים או בעלי יכולת כמו של אלה הסובבים אותם, מצפים לכישלון ומרגישים שהם לעולם לא יצליחו ולכן אין הם מוכנים לעשות מאמץ חזק מספיק כדי לנסות ולהצליח.

Pine

לאלה המאשימים את עצמם גם כאשר הם מצליחים הם מאמינים שהם היו יכולים לעשות את הדברים טוב יותר, הם אף פעם לא מרוצים מהמאמצים שהשקיעו או מהתוצאות. הם עובדים קשה וסובלים מהשגיאות שהם מצמידים לעצמם. לפעמים כאשר יש שגיאה כל שהיא, השייכת לאדם אחר הם יקחו את האחריות על השגיאה שלא שייכת להם על עצמם גם.

Elm

אלו שעושים עבודה טובה, והולכים אחרי היעוד של החיים שלהם ורוצים לעשות משהו בעל משמעות שלעיתים קרובות הוא לטובת האנושות. לעיתים יש תקופות של דפרסיה כאשר הם מרגישים שהמשימה שהם לקחו על עצמם קשה מדי ולא בתחום היכולת של בן האדם.

Sweet chestnut

עבור אותם הרגעים הקורים לחלק מהאנשים כאשר הייסורים הם כל כך קשים עד שהם הופכים להיות בלתי נסבלים. כאשר המיינד או הגוף מרגישים שהגיעו לקצה יכולת הסבל שלהם , ועכשיו אין בו יותר כוח ועליו לשחרר. כאשר לא נותר דבר חוץ מהרס והשמדה.

Star of Bethlehem

נמצא בתמצית ההצלה של פרחי באך. לאלה נמצאים במצוקה גדולה, תחת תנאים שבזמנם יוצרים אובדן שמחה גדול. שוק מבשורה לא טובה, אובדן של אדם קרוב, הבעתה שאחרי תאונה, וכדומה. לאלה שלעיתים מסרבים לקבל תמיכה ועצה התמצית הזו מביאה הקלה.

Willow

לאלו אשר חוו ביש מזל או חוסר מזל וקשה להם לקבל זאת, בלי להתלונן או בלי טינה, כאשר הם שופטים את החיים על פי ההצלחה שהם מביאים. הם מרגישים שהם לא היו ראויים להתנסות שכזו ושזה לא הוגן , והם הופכים להיות מרירים. לעיתים קרובות הם פעילים פחות ומגלים פחות עניין בדברים בחיים שקודם לכן נהנו מהם.

Oak

לאלו אשר נלחמים ונאבקים בכול הכוח כדי להחלים או בהקשר לדברים ולעיסוקים שלהם בחיים. הם ימשיכו לנסות דבר אחד אחרי השני למרות שהמקרה שלהם נראה חסר סיכוי. הם ימשיכו להלחם. הם אינם מרוצים מעצמם אפילו אם מחלה מפריעה להם לקיים את החובות שלהם או לעזור לאנשים.

אלו הם אנשים אמיצים, הנלחמים כנגד קשיים גדולים, מבלי לאבד תקווה או מאמץ.

Crab apple

תמצית הטוהר

לאלה המרגישים כי יש משהו לא נקי בתוך עצמם. בדרך כלל זה משהו קטן שלכאורה נראה כלא בעל חשיבות, באחרים זו יכולה להיות מחלה רצינית שההתייחסות אליה היא פחותה בהשוואה למה שהם מרוכזים בו. בשתי הטיפוסים הם משתוקקים להשתחרר מהדבר הייחודי שהוא בעיניהם כה גדול שעבורם זה חיוני שירפא.

הם מתייאשים כאשר הריפוי לא מצליח. בהיותה מטהרת התמצית מטהרת פצעים, עם למטופל יש סיבה לחשוה שרעל נכנס פנימה ויש להוציאו החוצה.

דאגת יתר לזולת

Chicory

לאלה שתמיד חושבים על טובת הזולת, הם נוטים להיות מלאים בדאגה לילדיהם, קרוביהם, חבריהם, תמיד מוצאים משהו שהם צריכים לסדר כדי שהוא יהיה בסדר, הם תמיד מתקנים את מה שלדעתם צריך לתקן ונהנים מזה. הם שואפים שאלו שהם דואגים להם יהיו לידם.

Vervain

לאנשים בעלי עקרונות ורעיונות נוקשים שהם בטוחים בהם שהם נכונים ולעיתים רחוקות הם משנים אותם. יש להם רצון עז להמיר את דעתם של כל מי שנמצא לידם להשקפת עולמם. יש להם רצון עז, הם אנשים אמיצים כאשר הם משוכנעים בדברים אותם הם רוצים להנחיל הלאה.

במחלה הם נאבקים הרבה אחרי שאחרים היו כבר מרימים ידיים.

Vine

אנשים בעלי יכולת, בטוחים ביכולות שלהם, בטוחים בהצלחה. בהיותם כה בטוחים , הם חושבים שיהיה זה לטובתם של אנשים אחרים אם הם גם יוכלו לעשות את אותם הדברים שהם עושים או מאמינים שהם נכונים. אפילו במחלה הם יכוונו את הכפופים להם. הם אנשים בעלי ערך במצבי חירום.

Beech

לאלה המרגישים בצורך לראות את הטוב והיפה בכול מה שמקיף אותם. ולמרות שהרבה נראה לא טוב, יש להם את היכולת לראות את הטוב הגדל מבפנים. אז עליהם להיות יותר סבלניים מכילים ומבינים לדרכים השונות שהיחיד והדברים פועלים יחד ליתר שלמות הסופית

Rock water

לאלו אשר הם מאוד נוקשים בדרך בה הם חיים את החיים. הם מונעים מעצמם הרבה מהנאות ותענוגות של החיים משום שהם מעריכים שזה יפגע בעבודתם.

הם מורים קשוחים של עצמם. הם שואפים להיות בריאים חזקים ופעילים, ויעשו את הכול אם הם מאמינים שזה ישמר אותם כפי שהם. הם מקווים להיות דוגמא שתמצא חן בעיני אחרים שאולי אז יהיו מוכנים ללכת אחרי הרעיונות כדי להשתפר כתוצאה מזה.