פרחי באך תמציות של דאגת יתר לזולת ז'

tayun

פרחי באך קבוצת התמציות של דאגת יתר לזולת חלק ז'.

באך חילק את התמציות שהפיק לשבע קבוצות.

  1. פחדים: ורד הסלע, מימול, ערמונית אדומה, צפצפה, שזיף דובדבני
  2. חוסר וודאות: אולקס, ברומית רמוסוס, גנטיאנה, נוקשן, סרטו, קרפינוס בוטולוס
  3. חוסר עניין בחיים: ורד הבר, זית אירופי, זלזלת, חרדל השדה, יערת הדבש, ניצני ערמונית הסוסים, ערמון תרבותי
  4. בדידות: בשמת, הדר, סיגלית
  5. רגישות יתר להשפעות חיצוניות: אבגר צהוב, אגוז המלך, ערבז, צינית
  6. דכדוך יאוש: אולמס, אלון, אורן, ארזית, נץ חלב הערבי, ערמון תרבותי, ערבה, תפוח בר
  7. דאגת יתר לזולת: אשור היערות, גפן, ורבנה רפואית, מי מעין, עולש כחול

תמציות פרחי

באך של דאגת יתר לזולת

אשור היערות

Beach

Fagus sylvatica

לאנשים שיש בהם צורך למצוא את הטוב והיפה בכול דבר המקיף אותם. ולמרות שבעולם הזה יש הרבה עוולות וכיעור הם מסוגלים לראות את הטוב הצומח מבפנים בתוכם. התמצית הזו מיעודת לכל אלה הרואים עוולות שגיאות ומבקרים את העולם. התמצית מעודדת סובלנות והבנה לקשיים של הזולת. אנשים אלו לא מבינים שלא כל אחד נולד עם אותם הכישורים, עם אותו רקע סוציאלי חברתי. אדם זה אינו מסוגל להבין את השוני בבני האדם ושאלתו היא "מדוע הם לא יכולים להיות כמוני".

כדי לזכור: חוסר סבלנות, ביקורתיות, גאווה,

אלה הם אנשים נוקשים בדעותיהם אבל אין להם עניין לשכנע אנשים אחרים. הבעיה שלהם היא שאין הם מסוגלים להעמיד את עצמם במקומם של אחרים ולכן אין הם מבינים אותם. הם אינם מסוגלים להכיל את השגיאות של הזולת.

מאמינים שכל בני האדם צריכים לחשוב כמוהם. לכן הם משתמשים במילים "כולם יודעים ש….כל העולם מכיר בזה ש…".

המתח אותו הם מרגישים מתבטא בחלק העליון של גופם במיוחד בחזה זרועות ובלסת. הם אינם סובלים רעשים ושמש חזקה.

יכולים להגיע לדעות קדומות כלפי אנשים.

הם אינם מבינים שאנשים חיו חיים אחרים משלהם ולכן יש להם דעות שונות משלהם.

גפן

Vine

Vitis vinifera

התמצית מיועדת לאנשים בעלי יכולות, הבטוחים בכישורים שלהם, בטוחים בעצמם וביכולות שלהם לחולל הצלחה. בהיותם בטוחים כל כך הם מאמינים הם חושבים שזה יהיה לטובתם של אחרים אם הם יעשו את הדברים כפי שהם עושים אותם, או כפי שהם בטוחים שנכון לעשותו. אפילו כשהם חולים הם ידריכו את הכפופים להם, אנשים אלו יעילים ביותר בשעת חירום.

כדי לזכור: מנהיגים, דומיננטיים, כריזמטיים, דיקטאטורים

אלו הם אנשים עם תשוקה עזה לכוח ואמביציה בלתי נגמרת. באופן כללי הם מנהיגים בעלי יד קשה.כדי להשיג את יעדיהם לא אכפת להם לכופף את החוק או להכריח אנשים לפעול כנגד רצונם. חשובה להם הצייתנות והביצוע ללא שאלות.

הם נהנים מזה שאנשים מפחדים מהם.

הם טירנים או דיקטטורים כלפי הנמצאים מתחת להם ומשתפי פעולה ומרצים כלפי אלה שמעליהם בהיררכיה, והשאיפה של הם לכוח מכוונת אותם למעלה במעלה הסולם הפיקודי, או החברתי. הם יכולים להיות אלימים, הרסניים ונקמנים כאשר הם אינם מקבלים את מה שהם רוצים מהכפופים להם. למרות שזה לא נראה מתחת למסכה של השולט נמצא אדם שאינו עם חוסר בביטחון. יש להם תופעות של קוצר נשימה, כאבי גב, טחורים, פיסורה. הם הורים שתלטניים המעדיפים בנים זכרים ולנשים שלהם הם מתייחסים כמו אובייקט מיני בלבד.

אלה הם אנשים המכים את הנשים שלהם ואת הילדים שלהם.

כאשר הם לוקחים את התמצית מופיעים פחדים וחוסר ביטחון שהיו מוסתרים מתחת לתדמית השתלטנית. אם הם נלחצים אל הקיר בסיטואציות בהם הם לבד מול אדם אחר הם יכולים לבקש רחמים ומתגלים כפחדנים.

ורבנה רפואית

Vervain

Verbena officinalis

התמצית מיועדת לאנשים בעלי עקרונות ואידאות מקובעים, ושברור להם שהם נכונים וצודקים ולעתים רחוקות הם משנים אותם. יש להם רצון עז לשנות את הסובבים אותם לרעיונות בהם הם מאמינים.הם בעלי רצון חזק, מוטיבציה ואומץ כאשר הם משוכנעים בדברים אותם הם רוצים ללמד. במחלה הם נלחמים הרבה מעבר לזמן שאחרים היו מרימים ידיים.

כדי לזכור: פנטזיה, התלהבות יתר

אלו הם אנשים מלהיבים, המעוניינים לצרף את כל מי שהם פוגשים אליהם ושיצעדו ביחד איתם להגשמת רעיונותיהם. הם מנהיגים טבעיים ויעשו

כל מה שצריך כדי לשכנע את העוברים והשבים שיעשו את מה שהם מאמינים כי הוא הנכון. הם פנאטים על הרעיונות שלהם ומכנים למות עליהם.

מכיוון שיש בהם עודף התלהבות אין הם מתכננים היטב את כמות האנרגיה שהם ומגיעים במהירות למצב של תשישות. הכוח שלהם נמצא בחלק הגוף העליון והם פחות חזקים בחלק התחתון של הגוף, שלהם רעיונות רבים הצצים במשך היום שאינם מאפשרים להם לישון בלילה.

הם אופטימיים חסרי תקנה, שום מכשול לא יעצור אותם עד שישיגו את המטרה שהציבו בפני עצמם.הם יכולים במהירות להחליף דעה דרך שבה הם חושבים, אוכלים או מתנהגים.אבל הם גם יכולים להישאר צמודים לרעיון או דעה באופן קבוע. הם מסוגלים למצוא בעצמם כוח כאשר הראש אומר שאין כבר כלום לתת. ההתלהבות שלהם לעיתים מתישה את אלה שנמצאים לצידם. יכולים להתרגז בקלות אך גם להתקרר בקלות. הם שונאים שמנצלים את הזולת ויכולים לצאת למאבק על רקע זה. הם רוצים שאחרים יצטרפו לרעיונותיהם אבל הם לא יכריחו אף אחד שלא להצטרף מרצונו החופשי.

מי מעיין

Rock water

לאנשים המחמירים עם עצמם בדרך שבה הם חיים, הם מונעים מעצמם הרבה ממנעמי החיים משום שהם מאמינים שזה עלול להפריע להם בעבודתם. הם מורים מאוד קשוחים עם עצמם הם רוצים להצליח, להיות חזקים ופעילים, ויעשו כל שביכולתם להיות כאלה. הם רוצים להיות דוגמה שתמצא חן בעיני אחרים שיאמצו לעצמם את הרעיונות שלהם ויטיבו עם עצמם.

כדי לזכור: רוצים לשמש כדוגמה לזולת, סגפנים, מאוד מצפוניים

למרות שהוא ברשימת התמציות מי מעיין אינם תמצית של פרח אלא מי מעיין הנופלים על משטח סלעי ומכים בו, אחרי זמן יש למים האלו את היכולת לבקע את הסלע שמתחתם. אותו הדבר נעשה עם אנשים נוקשים.

אנשים אלו מחמירים עם עצמם יש להם אידאלים נאצלים והם קשים כלפי עצמם, הם לא יבקשו דבר מאנשים אחרים הוא יעשה זאת בדרכו בתקווה שאחרים יצטרפו אליו. הוא אינו מבכים לשום סימן של חולשה אצלו ואם ימצא הוא יעניש את עצמו על כך. הוא יבודד את עצמו מהעולם כדי להשיג את מטרותיו ואינו נפגש עם אנשים שאינם בעלי רעיון כשלו. לעתים אחרי תקופה של הסתגרות הוא יכול לפעול כנגד הרעיונות שלו. למשל אם הוא נגד שתיית אלכוהול הוא יכול ליום אחד אחרי תקופה ארוכה של הינזרות לחסל בקבוק שלם.

דלקת פרקים היא אחד הסממנים של אישיות כזו. מאחורי כל אישיות כזו מסתתרת אישיות עם רגשות אשמה. כל הודאה בכאב או ברגש עבורם זה סימן לחולשה. עם ילדיהם הם יכולים להיות מאוד קשוחים, לסלק אותם מהבית ולא לדבר איתם שנים ארוכות. היחס שלהם לטיפול בתמציות הוא שזה מיועד לאנשים חלשים או לנשים.

עולש כחול

Chicory

Chicorium intybus

תמצית זו מיועדת לאנשים העסוקים בדאגה לזולת, הם מלאים בדאגות לילדיהם, קרוביהם,חבריהם, תמיד הם מוצאים משהו שצריך לסדר אותו כדי שיהיה בסדר. הם תמיד מתקנים את מה שהם מחשיבים כלא בסדר, ונהנים מכך, והם משתוקקים לכך שאלה הקרובים אליהם ישהו בקרבתם.

כדי לזכור: בעלות, מניפולציה

לאנשים שיש להם חבית בלי תחתית וצורך בלתי נדלה למלא אותה באהבה שלעולם אינה מתמלאת.אדם זה תמיד מבקש תשומת לב ולעולם אינו מרוצה. הוא זקוק לתשומת לב כל הזמן וכדי להשיג אותה יעשה כל שביכולתו כולל מניפולציות על הקרובים לו. הוא בעלותי מלידה ומצבו מחמיר בריאותית אם הוא הולך לאבד משהו שחשוב לו. הם מאוד חוששים מנטישה וזו התמצית שנותנים לאנשים אחרי פרידה רומנטית. לעיתים רחוקות הוא חי לבד וזקוק להשגחה תמידית. כמו תינוקות החולים כדי לקבל תשומת לב מהוריהם. טיפוס זה מעורר בסובבים אותו רגשות אשמה. הוא אוהב להקיף את עצמו בחפצים, אדם זה הוא אספן או אוגר דברים. אם משהו לא עובד עבורו יפרוץ בבכי או יעשה דרמה שלמה. זו תכונה נשית אבל מתגלה גם אצל גברים כאשר הם מגיעים לזיקנה.