פרחי באך קבוצת התמציות של דכדוך ויאוש חלק ו'

חרוב זכרי

פרחי באך קבוצת התמציות של דכדוך או יאוש

באך חילק את התמציות שהפיק לשבע קבוצות.

  1. פחדים: ורד הסלע, מימול, ערמונית אדומה, צפצפה, שזיף דובדבני
  2. חוסר וודאות: אולקס, ברומית רמוסוס, גנטיאנה, נוקשן, סרטו, קרפינוס בוטולוס
  3. חוסר עניין בחיים: ורד הבר, זית אירופי, זלזלת, חרדל השדה, יערת הדבש, ניצני ערמונית הסוסים, ערמון תרבותי
  4. בדידות: בשמת, הדר, סיגלית
  5. רגישות יתר להשפעות חיצוניות: אבגר צהוב, אגוז המלך, ערבז, צינית
  6. דכדוך יאוש: אולמס, אלון, אורן, ארזית, נץ חלב הערבי, ערמון תרבותי, ערבה, תפוח בר
  7. דאגת יתר לזולת: אשור היערות, גפן, ורבנה רפואית, מי מעין, עולש כחול

תמציות פרחי באך של דכדוך או ייאוש

אולמוס

Elm

Ulmos procera

התמציות מיועדת לאנשים שעושים עבודה טובה , והולכים אחרי הקריאה של נשמתם ומגשימים אותה. הם עושים משהו חשוב עם חייהם, וברוב המקרים עבודתם קשורה עם משהו בעל חשובות לאנושות. אך לפעמים יכולות להגיע תקופות של דכדוך שבהם הם ירגישו שהמשימה שהם לקחו על עצמם היא גדולה מכפי מידותיהם ושהיא קשה מדי, ולא במסגרת היכולות האנושיות.

כדי לזכור: עייפות מגודל האחריות המוטלת על כתפיהם

אנשים אלו נושאים באחריות גדולה על כתפיהם המכריעה אותם לפעמים. אלו הם אנשים אופטימיים אנשי עבודה. בגלל גודל האחריות הסימפטומים שהם יציגו יהיו ספקות באשר ליכולתם האמיתית ובאומץ שלהם.

התמצית מאפשרת לאדם למצוא את הביטחון שאבד לו בתוך עצמו ולהמשיך בעבודתו באותה היעילות כמו מקודם, ולדעת כי מונחת עליו אחריות גדולה מבלי שזו תביא לדכדוך או לתשישות.

ניתן להשתמש בתמצית זו כאשר אדם חווה כאבים בלתי נסבלים, אחרי לקיחת התמצית הכאב פוחת ותחושת ברגיעה והשלווה חוזרים.

אלון

Oak

Quercus rabur

התמצית מיועדת לאנשים הנאבקים והנלחמים כדי להרגיש טוב יותר, או לשפר משהו בחיי היום יום שלהם. הם ינסו שוב ושוב למרות שהמקרה שלהם יכול להיות חסר תקווה. הם ימשיכו להלחם. הם יאשימו רק את עצמם אם לא יגיע שינוי במצבם והם יכולים להתיש את עצמם בגלל המאמץ החורג מגבולות יכולותיהם.

כדי לזכור: לוחמים עד טיפת דמם האחרונה בעלי תחושת אחריות וחובה

אנשי עבודה שאינם מתעייפים עד שמתישים את עצמם. הם לעולם לא מתלוננים גם כאשר הם חולים או חווים אי נוחות. וכועסים על עצמם אם מחלתם אינם מאפשרת להם להמשיך באותו הקצב כמו מקודם. הם אינם מכבדים את הסימנים המגיעים מהגוף שלהם וכאשר לוקחים את התמצית הם מתחילים לכבד את זמני המנוחה שלהם ואת הסימנים המגיעים מהגוף שלהם.

אורן

Pine

Pinus sylvestries

התמצית מיועדת לאנשים המאשימים את עצמם. אפילו כשהם מצליחים הם חושבים שהם היו יכולים לעשות את הדברים טוב יותר, ואף פעם לא מרוצים ממה שעשו. הם ענשי עבודה וסובלים מאוד מהאשמה שהם נושאים, גם אם מישהו אחר עשה שגיאה הם יאשימו את עצמם בה.

כדי לזכור: רגשות אשמה

הם אנשים שלא כל כך נהנים מהחיים. הם ירגישו כי הם לא בסדר אם יעשו כן. הם מרגישים אשמחה על מה שאחרים עשו ולוקחים על עצמם אשמה על כל מה שקורה בעולם. הם יענישו את עצמם, ואפילו יכולים להגיע לסגפנות. נותנים זאת לאמהות המתקשות לשחרר את ילדיהן והרואות כי כאשר הן הגיעו לזיקנה הילדים שלהם לא הפכו למי שהן רצו שיהיו ומאשימות את עצמן בזה.

לאנשים החשים אשמה בגלל רעיונות דתיים שחלחלו אל מודעותם ומתקשים לשחרר אותם. ניתן להשתמש בתמצית זו בכול מחלה הקשורה באיברי הרבייה וקשורה לאשמה.

ארזית אירופאית

Larch

Larix deciduas

התמצית מיועדת לאנשים שאינם מחשיבים את עצמם כטובים או כבעלי יכולת כאלו החיים בסביבתם. מצפים לכישלון ומאמינים כי אף פעם הם לא יצליחו ולכן אין הם פועלים בנחישות על מנת להצליח.

כדי לזכור חוסר ביטחון, צפייה לכישלון

אנשים אלו הם בעלי רגש נחיתות ובגלל זה מחפשים סיבות מדוע לא לפעול. לעיתים קרובות חולים במחלה לפני שעליהם להתמודד עם משימה שקשה להם. לפני משימה, מכיוון שהם מרגישים שהם הולכים להיכשל בה, ימנעו מלהתמודד איתה.

אחד המבחנים הקשים זה להתקדם לעבר העתיד מכיוון שאין הא יכול לפעול בגלל חוסר הביטחון כל מה שהוא יכול לעשות זה להעריץ את אלו שפועלים ומגשימים.

טיפוס זה יכול להגיע לידי אימפוטנציה.

נץ חלב ערבי

Star of Bethlehem

Ornithogalum umbellatum

תמצית זו מיועדת לאנשים הנמצאים תחת מתח ולחץ בלתי נסבלים הגורמים לאובדן שמחה. שוק כתוצאה מחדשות רעות , אובדן של אדם קרוב, אימה שאחרי תאונת דרכים וכו'. תמצית הטראומה של פרחי באך, לאנשים הממאנים להתנחם אחרי אובדן.

כדי לזכור: לכול מצב של טראומה שוק וההשלכות שלו.

מאוד חשוב לתת תמצית זו להשפעות של מצבים טראומטיים על הגוף הפיזי, המנטאלי, והרגשית. למצבי טראומה בזמן הווה אך גם לטראומות מהעבר שלא נפתרו. הרבה אנשים עברו אירועים טראומטיים בעברם ושהיו חשובים בזמנו, גם אם כיום אין האדם נותן להם חשיבות או שאינו זוכר אותם, או שמאמין שאין לטראומה שום השפעה על חייו הטראומה השאירה חסימה אנרגטית באדם זה, ויש לטפל בה באמצעות תמצית זו.

במקרים של טראומה פיזית ניתן להשתמש בתמצית זו גם במריחה על המקום הפגוע. תמצית זו מקלה מאוד על כאבים.

תמצית זו היא אחת מהתמציות המרכיבות את תמצית ההצלה.

ערמון תרבותי

Sweet chesnut

Castanea sativa

זו תמצית הניתנת לאנשים החווים ייסורים/חרדה כה עזים שעבורם הם בלתי נסבלים. כאשר הגוף והנפש מרגישים כאילו הגיע לקצה גבול היכולת ושעכשיו לא נותר דבר לעשות חוץ מלוותר. אדם זה מאמין שמה שנותר לו לחוות הוא הרס והשמדה.

כדי לזכור: קצה גבול היכולת, ייסורים קשים

מצב של שינוי עמוק ורציני המלווה בייסורים יחד עם תחושה של "אני לא יכול לסבול יותר". מתארים זאת כלילה האפל של הנשמה". מצב זה מתרחש אחרי מצבים מכאיבים של החיים, מוות של אדם קרוב פרידה פיטורים מהעבודה וכו'. מצב לא פשוט שהאדם אינו יכול לשאת אותו לאורך זמן, אך בדרך כלל הוא מסתיים במהירות.

ערבה

Willow

Salix vitalina

לאנשים שחוו ביש מזל וקשה להם לקבל אותו, בלי קיטורים ותרעומת, משום שהם שופטים את החיים על פי ההצלחה שהם מביאים. הם מאמינים שהם אינם ראויים להתנסות כל כך קשה, שזה לא הוגן והופכים לאנשים מרירים. התוצאה שהם מתעניינים פחות בחיים ובדברים שקודם לכן ענינו אותם.

כדי לזכור: התמרמרות, קיטורים, אי קבלה

התמצית מיועדת לאנשים המחפשים אשמים לכל מה שקורה להם בחיים ומאשימים בסיבות לביש המזל שקרה להם את הקרובים להם, את הרחוקים, את אלוהים. מעבירים את החיים שלהם בביקורת, בתלונות, כנגד כל העולם.

כאשר הם מתמרמרים, בדרך כלל יעצימו את מה שקרה להם, אליהם נאמר "הפכו מעכבר הר". הם אינם מחפשים נחמה ולא חושבים כי מה שקורה הם מקורו בגישה שלהם. אין לו עניין באחרים חוץ מלספר להם כמה שפר מזלם של אחרים. מאמינים שבגלל זה שמגיע להם עזרה בלי להודות עליה. הם לא מבינים מדוע אנשים לא רוצים להיות בחברתם ונוטרים טינה על כך. אנשים הרואים את הכול שחור, מכוער, אנשים לא מנהגים אליהם יפה, החיים בלתי אפשריים, ואינם לוקחים אחריות על חייהם.

אנשים אלו יקטרו על המטפל הקודם שלא הבין אותם. גם כשמצבו משתפר קשה לו להכיר בכך והוא ימשיך להגיד שמצבו גרוע ומתדרדר. הוא יתקוף את הממשלה, ידבר על המצב הגרוע, יתקוף את הטייקונים, יבקר את העריה ופיזר ביקורת לכל עבר.

תפוח בר

Crab apple

Malus sylvestries

זו תמצית הטיהור של הגוף והנפש. לאנשים המאמנים כי יש משהו מאוד לא נקי בתוכם. אם יש לאדם זה נקע קטן בעור הוא יכול להתעסק איתו כל היום ולהיגעל מעצמו, יכול להיות שיש לו מחלת עור ולכן הוא חושב כי הוא לא נקי. הם יכולים להפוך דבר גדול לקטן ודבר קטן לגדול. מה שחסר לאנשים אלו זו פרופורציה ובפרספקטיבה נכונה. אנשים אלו יכולים לשאת רגשות אשם בשל מעשה ממנו הם מתביישים מהעבר.

כדי לזכור: בושה, תחושה של חוסר ניקיון פנימי

אנשים אלו אובססיביים לגבי ניקיון, הם מנקים את ידיהם באופן כפייתי, הכול מסביבם צריך להיות סטרילי, הם חוששים מזיהומים וממחלות מדבקות, הם לא יערכו ביקורי חולים ולא יתקרבו לאנשים שיש להם ריח גוף חריף.

כתם קטנטן בחולצה יגרום להם להחליף את כל הבגדים, ואם יש להם מגבלה פיזיולוגית יסתירו אותה בכול דרך אפשרית. אלו הם אנשים העושים דיאטות חריפות שכאשר הם שוברים אותן ואוכלים משהו שלא היו צריכים לאכול מרגישים כאילו שהם הרעילו את עצמם ושהם הולכים למות.

זו תרופה נהדרת לאנשים הסובלים משפעת או נוגדן טוב לכול מחלה מדבקת.

תרופה מצוינת לכל בעיות העור שהתרופות הקונבנציונליות עבורן נלקחות באופן פנימי ולא חיצוני.

הם מבטאים פחדים מהרעלה, או מהדבקה. אחד מהסימנים לטיפוס זה הם פגיעות וחוזרות בגפיים מכול סוג שהוא.