פעולת התמציות על האדם חלק ב'

sitvanit

כיצד פועלות תמציות הפרחים על האדם

המידע נוגע לתמציות הפרחים של ארץ ישראל ולפרחי באך

לכל המרפאים הגדולים היפוקרטס, הנמאן, באך, שטיינר, ברברה אן ברנן ועוד, היה מסר מאוד פשוט הם כולם האמינו שבריאות, איזון הרמוניה הם תוצאה של האמוניה מנטאלית רגשית ורוחנית והם מצאו כאשר הם טפלו בתמציות במטופלים שלהם מצבם השתפר.

מחלה היא תוצאה של חוסר איזון רגשי השר נוצר קודם לכן כאשר בני האדם התנתקו מעצמם. עם זאת מחלה איננה משהו שצריך לפחד ממנו אלא היא יכול להיות אינדיקציה לכך שמשהו בחייו של האדם יצא מאיזון. כך שניתן לראות במחלות משהוא חיובי המחלה היא הכלי שנוד להחזיר אותנו חזרה למסלול שנועדנו לצעוד בו.

התמציות נועדו לחבר אותנו לאינטואיציה שלנו. האינטואיציה היא הדרך שבה המסרים מגיעים ממד עליון אלינו. המחלה או כל יציאה מאיזון אומרת לנו שאיננו מחוברים לרגשותינו ואיננו שמים לב לסימנים המגיעים מבפנים. התמציות מעלות על פני השטח את התכונות החיוביות שבנו ומציפות אותן כדי

שנוכל להתמודד עם הפחד ולהחליפו באומץ ואת השנאה באהבה.

באך בעצמו כתב בצורה מעוררת השראה על התפקוד של תמציות הפרחים.

" תפקידן להעלות את הרטיטות שלנו ולפתוח את עצמנו לקבלת העצמי הרוחני שלנו, להציף את טבענו במעלה הייחודית ולשטוף מאיתנו את הסיבות לשגיאות שגרמו אותן. הן מסוגלות, כמו מוזיקה יפהפייה או כל דבר מרומם להעלות בנו דברים שיגרמו לנו להשראה, ויעלו את טבענו האמיתי ולקרב אותנו לעצמנו ובמעשה זה יובילו אותנו לשלווה וישחררו אותנו מהסבל. הן מרפאות את המחלה אך לא על ידי תקיפה אלא על ידי הצפה של הגופים שלנו ברטיטות יפהפיות של טבענו העליון שבנוכחותו המחלה נמסה כמו פתית שלג הנחשף לאור השמש."

לפי גורודס gurudas שכתב את הספר תמציות פרחים, יש שלושה מקורות של תמציות רטטים-תמציות פרחים, תמציות הומאופטיות, ותמציות שמופקות מקריסטלים. תמציות

פרחים הם הטובות ביותר והיעילות ביותר משום שהן מגיעות הכי מהר לגופים העדינים הלנו ומשם למרידיאנים ולגוף הפיזי. הוא אומר שבאופן כללי תמציות הומאופטיות פועלות על הגוף הפיזי ועל הגופים הביו מגנטיים חלק מהם פועלות על המרכזים האנרגטיים צ'קרות, אך לא ביעילות כמו תמציות הפרחים. תמציות קריסטלים פועלות כמו תמציות פרחים אך לא באותה הרמה אין להם את אותה הפוטנציה של כוח החיים.

גורודה סיפר הסבר מאוד מעניין

כיצד פועלות תמציות הפרחים ומשפיעות על הגוף הפיזי:

"….כאשר התמצית נלקחת או נספגת דרך העור היא מייד עוברת אל מחזור הדם. אז היא מתיישבת באמצע הדרך בין מערכת הדם למערכת העצבים. משם התמצית נעה ישירות למרידיאנים, שזו מערכת שמקשרת בין הגופים העדינים שלנו והגוף הפיזי. מהמרידיאנים כוח החיים של תמצית הפרח מועצם החוצה אל הצ'קרות ולגופים העדינים המקיפים את הגוף ואז חוזר שוב אל הגוף הפיזי . ההעצמה מגדילה את כוח החיים של התמצית ועוזרת להטמעתה התמצית מגיעה לחוסר האיזון מהר ובמצב יותר יציב.

על פי גורודה התמציות מנקות את ההילה של הגופים העדינים כדי שחוסר האיזון יפסיק להוביל להמשך קיומה של המחלה, הניקוי מתרחש במהירות אבל לתוצאות או להשפעת הניקוי לוקח זמן עד שהיא מגיע לגוף הפיזי. המבנים של הקוורץ סיליקה שבגופינו הפיזי כאלו הנמצאים בזרם הדם בשערות ובציפורניים מעצימים את האנרגיה של תמציות הפרחים במקום ההשפעה שלהם. תהליך זה דומה לגלי רדיו הפוגעים בגביש של קריסטל ברדיו כדי שהקריסטל ירטוט בתדירות גבוהה, יספוג אותם וישנה אותם לאותות רדיו היכולים להישמע על ידי האוזן האנושית.