פרחי באך פחדים חלק א'

נימפאה 3

פרחי באך 38 התמציות והחלוקה לשבע לקבוצות.

באך חילק את התמציות שהפיק (פרחי באך) לשבע קבוצות.

  1. פחדים: ורד הסלע, מימול, ערמונית אדומה, צפצפה, שזיף דובדבני
  2. חוסר וודאות: אולקס, ברומית רמוסוס, גנטיאנה, נוקשן, סרטו, קרפינוס בוטולוס
  3. חוסר עניין בחיים: ורד הבר, זית אירופי, זלזלת, חרדל השדה, יערת הדבש, ניצני ערמונית הסוסים, ערמון תרבותי
  4. בדידות: בשמת, הדר, סיגלית
  5. רגישות יתר להשפעות חיצוניות: אבגר צהוב, אגוז המלך, ערבז, צינית
  6. דכדוך יאוש: אולמס, אלון, אורן, ארזית, נץ חלב הערבי, ערמון תרבותי, ערבה, תפוח בר
  7. דאגת

    יתר לזולת: אשור היערות, גפן, ורבנה רפואית, מי מעין, עולש כחול

חלק א' פחדים:

ורד הסלע

Rock rose

Helianthemum nummularium

תמצית זו של פרחי באך נמצאת בתכשיר ההצלה של באך. תמצית זו ניתנת לאנשים שנראה כאילו אבדו כל תקווה. נותנים אותה במצבים של תאונות דרכים או כל תאונה פיזית, או במחלות החוזרות ונשנות, או כאשר החולה מפוחד ממצבו או תחת פאניקה. כאשר מצבו של החולה קשה תמצית זו ניתנת לאנשים הנמצאים סביבו. אם החולה אינו נמצא בהכרה או אינו מודע למצבו ניתן להרטיב את שפתיו בתמצית זו.

כדי לזכור: טרור, פאניקה, פחד עצום, סיוטי לילה.

זו התמצית למצבים של פחד עמוק, או פאניקה, היכולים להגיע יחד עם שיתוק או נוקשות בשרירי הגוף, ואובדן שליטה.

זו תמצית שבמקרים קשים ניתן לתת אותה באופן קבוע כמה פעמים ביום. ורד הסלע מעניקה לאדם אומץ להתמודד עם האירועים המפחידים של החיים. לעיתים במצבי פאניקה הברוכים בכאב התמצית מקטינה את הכאב.

מימול

Mimulus

Mimulus guttats

התמצית של פרחי באך מטפלת בפחדים ידועים מתוך העולם כגון: מחלות, כאב, תאונות, דיבור מול כהל, מבחנים, בדידות וכו'. אנשים אלו סובלים בשקט את השפעות הפחדים הללו, מבלי לערב בכך את בקרובים אליהם.

כדי לזכור: פחדים שניתן להגדירם במילים בישנות.

גם פוביות נכנסות תחת ההשפעה של המימולוס, אך מומלץ להיעזר באיש מקצוע לטיפול בפוביות בנוסף למימולוס. אנשים אלו הם בעלי רגישות מפותחת. ניתן לטפל בתמצית זו גם בתופעות של הפחד כמו הזעת יצטרף גמגום מתח נפשי, אנשים אלה אינם אוהבים להיות לבד וזקוקים לאנשים שילוו אותם. רגישים לקור, לרעשים. אחרי התמודדות עם בחינה או טסט הם נופלים למשכב וחולים. במקרים של כאבי פרקים יש לתת תמצית זו אם האדם פוחד לזוז בגלל הכאב. מומלץ לתת תמצית זו לאדם שעבר שבר או ניתוח או שנמצא בעיצומה של מחלה ארוכה כאשר הוא חושש שהוא לא יוכל לחזור לפעילות כפי שעשה אותה קודם לכן.

ערמונית אדומה

Red chesnut

Aesculus carnea

התמצית של פרחי באך ניתנת לאנשים שאינם יכולים שלא להיות במצב של דאגת יתר לזולת. כבר מזמן שהם אינם דואגים לעצמם, אך הם יכולים מאוד לסבול בשל דאגה לקרובי משפחתם, שמשהו לא טוב הולך לקרות להם.

כדי לזכור: פחד עצום שמשהו לא טוב הולך לקרות לבני המשפחה שלהם.

יש לתת אותו לקרובי משפחה הדואגים לחולה בבית החולים. דאגה זו אין לה קשר למרחק, אדם יכול לחוש אותה כלפי הבן שלו הנמצא בארצות הברית. הבעיה במצב נפשי זה הוא שאין הוא עוזר לא לאדם החולה והוא מזיק לאדם הדואג.

אנשים אלו מוגדרים גם כאנשים עם הגנת יתר על ילדיהם, ודואגים לבטיחותם של האהובים עליהם. יש להם נטייה להזדהות עם כל סבל המתרחש בעולם, הם ידאגו לדולפינים ולרעבים באפריקה ומרגישים אזלת יד כי אין הם מסוגלים לעשות משהו כדי לעזור להם. התמצית מיועדת גם לנשים וגברים המתקשים לשחרר את ילדיהם לעולם הגדול כי מסוכן שם בחוץ.

צפצפה

Aspen

Pupulus termula

התמצית של פרחי באך ניתנת לאנשים החווים פחד עמום מהלא נודע שלא ניתן לתת לו הסבר או סיבה הגיונית. הפחד יכול להיות מושרש כה עמוק שהאדם לא יוכל לתת לו ביטוי או אפילו להכיר בכך שהוא פוחד. אדם כזה יכול להגיד לעצמו שמשהו לא טוב הולך לקרות אבל כאשר ישאל מה הוא לא יוכל להסביר או לנמק. הפחדים הללו יכולים להגיע ביום או בלילה, אנשים אלו יפחדו לספר את הפחדים הללו לאנשים אחרים שמה יחשבו שהם השתגעו.

כדי לזכור: פחד ממקור לא ידוע בלי הסבר או הגיון.

פחדים אלו מופיעים אצל אנשים ששהו או ששוהים הרבה זמן בבדידות, ומצבם משתפר כאשר הם נמצאים בחברה. אלה הם אנשים שנמשכים אל הספיריטואליזם ובו זמנית מפחדים מזה. זו התמצית שאנו ניתן לאנשים המפחדים מהמוות. ניתן לתת אותה גם לפחד ממקומות סגורים או פתוחים. אחד הסימפטומים לפחד זה הוא רעד בלתי נשלט בדרך כלל מופיע בלילה.

שזיף דובדבני

Chery plum

Prunus ceracifera

התמצית של פרחי באך עוזרת לאנשים הפוחדים שמה נפשם תתאמץ יתר על המידה , שמה שיקול הדעת שלהם יעלם, שמה הם יעשו דברים נוראיים שהם לא רצויים ושגויים לעצמם או לזולת, ולמרות זאת יש את הדחף לעשות אותם. אנשים אלו לחוצים מנטאלית פוחדים שהם יאבדו את ההיגיון, או שישתגעו.

כדי לזכור: פחד מאיבוד שליטה ופחד מעשיית דברים נוראיים.

הבסיס של פחד זה הוא אובדן שליטה, המוביל לפחד שדבר כזה באמת יכול לקרות להם, ושזה יקרה בניגוד לרצונם.הפחד ברמתו המכסימלית מעביר בהכרתם מחשבות על התאבדות. אדם זה הנטייה שלו היא להפנות אנרגיה כלפי פנים והתופעה של הפחד עולה כאשר אדם זה חווה התפרצות של רגשות שהיה קשה לו להשתלט עליה. אדם זה לא היה מסוגל לשמור את אשר אגר בתוכו ודווקא ההתפרצות הזו היא זו שמגנה עליו מפני התערערות נפשית מוחלטת.