באך, עקרונות הריפוי 2

 DSC_0046

באך עקרונות הריפוי  על פי ד"ר אדוארד באך

מיסד תמציות פרחי באך מחבר הספר "רפא את עצמך".

לכל אחד מאיתנו יש חלק נצחי הנקרא נשמה.  רובד זה הוא ללא שינוי,  וללא שינוי הכוונה לנצחי, לכן החלק הזה שבתוכינו אינו פיזי ויש לו קשר ישיר למקור לבורא של כל מה שיש. חלק זה חכם ויכול להנחות ולכוון את האדם  כל עוד האדם יהיה מוכן להקשיב ולאפשר לו להנחותו. מטרתו היחידה היא התפתחות ולו דרכים רבות ומתוחכמות  להוביל את האדם אל יעדו.

  1. מול החלק הנצחי עומדת המודעות, האני, או האישיות של האדם הנמצאת על פני כדור הארץ שבאה לכאן כדי להתנסות בקיום גשמי. חלק זה לו אנו קוראים "אני" הגיע כדי להתפתח ולצמוח  ולהתקרב כמה שניתן אל הנשמה שלנו.
  2. הנשמה והאני כאשר הם מסונכרנים האדם יחווה סיפוק מתמשך, אך אם יסטה מהדרך, הנצחי יכוון  באמצעות בעיה פיזית או נפשית שתיווצר בחיים. התנגדות למתווה היא שורש הסבל. הסבל משמש כלפיד המכוון אותנו לפרש את המציאות באופן שונה, רק  כשנהיה מוכנים לקבל את השינוי בעצמנו אז נוכל להתנסות אחרת ולהתפתח.
  3. הסיפור שהאני מספר לעצמו על המציאות הוא מקור הקונפליקטים. הקונפליקט בא לכוון את האדם להחליף את סיפור באהבה.
  4. רק אהבה מסירה סכסוכים. על ידי ההכרה בכך שכולנו שווים, ושלכל אחד מאיתנו תהליך אישי ויחודי בו יתפתח האדם במידה ויבחר לעשות זאת. כול זה אפשרי רק על ידי קיומו ונוכחותו של הזולת בחיינו. שלווה יכולה להיווצר כאשר אנו מרגישים אהבה כלפי הזולת וחווים אותה בחזרה ממנו. זו תכלית הבריאה ולכך אנו מכוונים.

אהבה אינה יכולה לגרום נזק!

סבל נוצר ממחסור באהבה.

הקיום מטרתו לגרום לנו לחוות יותר אהבה כלפי עצמנו וכלפי הזולת.