פרחי באך על הרפואה בעידן החדש 7

kafanit

פרחי באך, ד"ר באך על בעלי חיים, תפקידו של הרופא, וכיצד להרפא.

לפני 2500 שנה בודהה הראה לעולם כי זו שגיאה להרוג חיות. שום טובה לא יצאה מזה לבני האדם. מהודו יצאו רעיונות נפלאים שבעבר הייתה בה אהבה כה רבה לבעלי חיים עד כדי כך שבני אדם אומנו לטפל לא רק בבעלי חיים אלא גם בציפורים. על ידי הפיכת הטיפול בחיות למקובל בחברה ההודית, הם יצרו סלידה מאנשים שפגעו בחיות עד שכאשר אדם שפגע בחיות חלה, סרבו הרופאים לטפל בו עד שהוא נשבע להימנע מסוג כזה של עשייה.

אנשים העושים ניסויים בבעלי חיים שמטרתם למצוא מזור לתחלואים של בני אדם טובה. אבל חכמתם קטנה משום שאין הם מבינים כיצד היקום פועל. במילים אחרות באך טוען שהשיטה הרפואית במערב המשתמשת בחיות לניסוים אינה יעילה. בבסיסה שטה זו היא כלכלית ואין לרופאים מספיק זמן לטפל בשקט בחולים ובעצמם לעסוק במדיטציה,. פרסלוס החכם אמר שרופא צריך לטפל בלא יותר מחמישה אנשים ביום ולא בחמישים.

דיאטה רזה ונקייה גם היא אמצעי למניעת מחלות. מניעתה של מחלה מתחילה בכך שעלינו להפסיק לבצע פעולות המרחיבות את כוחה. ראשית התפקיד של כל עשירון בחברה מהנמוך לעליון חייב להתמלא, כל אחד מאיתנו נמצא בדיוק היכן שהוא צריך להיות, ונדרש לעשות רק את מה שהוא יודע ויכול לבצע.

במאתיים השנים האחרונות עברה החברה המערבית תקופה של חומרנות אינטנסיבית, וטבענו החומל נעלם בגלל שכלנו והוחלף בעולם של בעלות, אהבה לחפצים ומילוי תשוקות גשמיות. הסיבה האמתית לקיומו של האדם בעולם הוסתרה ממנו בגלל חומרנותו, והשאיפה לחיות חיים נוחים ככול האפשר. כתוצאה מגישה זו הפכנו להיות תלויים בהנאות גופניות וחומריות. בן האדם החל לחפש אחרי כסף, כבוד ושליטה ואלו הפכו להיות המטרות האנושיות במאה העשרים. לרדיפה אחרי החומר היה מחיר האדם איבד את יכולתו לחוות שלווה בעולם הזה.

את השקט הזה לא ניתן להשיג על ידי השגת עושר, ולא משנה מה גודלו, אך אנו יכולים להגיד כעת שהזמנית משתנים והחברה האנושים מתחילה לעבור מחומרנות טהורה לחיפוש אחרי משמעות לחיים שהיא רחבה יותר. אנו רואים כיום שגשוג באנשים המחפשים אינפורמציה על הקיום לפני ואחרי החיים הללו, כיצד ניתן לרפא מחלות באמצעים רוחניים, אנשים רבים נוסעים למזרח ורוכשים חוכמה ולומדים כישורים רוחניים מכתבים עתיקים, סימנים לחיפוש אחרי משמעות אחרת לקיום האנושי. ניתן לומר שגם הריפוי יעבור מתי שהוא משליטת השיטות הפיזיות המטפלות בגוף הפיזי בלבד גם לריפוי רוחני ומנטאלי, שיובילו להרמוניה בין הנשמה והשכל ויסלקו את הסיבה העיקרית למחלות. אז ניתן יהיה להשתמש באמצעים פיזיים כדי להשלים את הריפוי.

את הרופאים של העתיד ינחו שתי מטרות:

  1. לעזור לאדם להכיר את עצמו ולהציג בפניו את שגיאותיו הבסיסיות והליקויים באישיותו.
  2. להציג בפני האדם את האמצעים כיצד להחליף את פגמיו בערכים אחרים.

על הרופא לדעת לזהות בכול מי שבא בפניו מה הם האלמנטים היוצרים קונפליקטים בין הנשמה לאישיות ולייעץ מה היא הדרך הטובה ביותר לפתור את הקונפליקט. מכיוון שכל אדם הוא אחד יחיד ומיוחד יש לבדוק כל מקרה לגופו, והוא יעשה רק על ידי אלה שיקדישו את חייהם למטרה זו ושמטרתם לפתוח את עיני הסובלים ולהאיר להם את הסיבות לקיומם בחיים האלה הרופא היא לתת אך ורק תרופות שיעזרו לגוף הפיזי לאגור כוח ולעזור לשכל להירפא. תרופות כאלה נמצאות בטבע והן הושמו שם לריפויים ונוחיותם של בני האדם. כאלו הן תמציות פרחי באך ותמציות פרחי ארץ ישראל.