סרפד קרומי

sirpad-krumiסרפד קרומי

Urtica membranacea

אופן הפעולה: סרפד קרומי מתאים לאנשים הנוטים לבקר יתר על המידה את עצמם ואחרים.

תיאור בהרחבה:
מיועדת לאנשים עם
נטייה לנזוף, להאשים, לבקר ולהגיד לאחרים מה נכון להם לעשות והיכן הם טועים.

הביקורתיות (אין הכוונה לאנשים המבקרים תיאטרון או מוסיקה) מופנית פנימה כלפי האדם או החוצה כלפי אנשים אחרים, לעולם או לאלוהים. בסופו של דבר היא תמיד כלפי האדם המבקר בעצמו. הסיבות מדוע האדם מבקר הן את עצמו והן אחרים הן רבות ומגוונות, אך ככלל האדם אינו מרוצה ממי או ממה שרואות עיניו. בעיקרון הביקורת היא ניסיון לשלוט במציאות.

הביקורת במהותה נובעת ממחשבה האומרת כי מה שיש אינו מספיק, טוב, מושלם, מצוין או שווה.. האדם הביקורתי חושב שהעולם אינו מושלם ושהביקורת שלו היא המעשה הכי טוב שהוא יכול לעשות כדי לשנות את המצב שלו, וללא הביקורת הדברים יישארו כפי שהם. כלומר המבקר יודע יותר טוב היכן הפגמים באחר או בעולם ורק לו יש את הפתרון.

הביקורת כלפי חוץ ופנים כמעט תמיד אינה פועלת משום שהביקורת בדרך כלל גורמת לאדם לחשוב שהוא עשה את שלו ולכן אין הוא צריך להשתנות.

ביקורת היא תוצר של אדם שכנראה דמות סמכותית בחייו, חשבה כי אין הוא מסוגל לעשות דברים בכוחות עצמו ולכן ביקרה אותו מתוך מטרה שיהיה טוב יותר אך השרישה בו את האמונה כי אין הוא יכול בכוחות עצמו

התמצית פועלת גם כמטהר, לאנשים שצברו רעלים רגשיים כתוצאה משנים של ביקורת עצמית. התמצית פועלת על המערכת האנדוקרינית, פותחת את המרידיאנים ומטהרת את המים בגוף.