מרכזים אנרגטיים או צ'קרות

rimonit

מהן צ'קרות או בשמם העברי מרכזים אנרגטיים ומהו תפקידן?

צ'קרות הן אזורים בתוך הגוף, שאליהם מועברת אנרגיה אוניברסלית משדה האנרגיה האוניברסלית העדין, המקיף. במלים אחרות, צ'קרות הן נקודות מפגש בין השדה האוניברסלי והאישי, אשר דרכן עוברת האנרגיה האוניברסלית ובהמשך מחולקת לאברי הגוף. יש שבעה אזורים עיקריים כאלה, אך למעשה כל נקודה על הגוף ובתוך הגוף היא צ'קרה. והסיבה לכך היא, שכל נקודה בגוף (צ'קרה) מקבלת באופן חופשי אנרגיה אוניברסלית ישירות משדה האנרגיה האוניברסלית העדין, וכל נקודה בגוף יכולה לקבל רמות גבוהות של אנרגיה אוניברסלית, מאותו השדה, באמצעות התערבות מודעת—כגון טיפול באנרגיה אוניברסלית. לפיכך יש מספר אינסופי של צ'קרות.

 ניתן לקרוא לצ'קרות גם "שנאי אנרגיה", משום שהן משנות את האנרגיה האוניברסלית שמקבל הגוף לאנרגיה חיונית, שבה משתמש הגוף לתפקודו החיוני ולהישרדותו הבריאה.

 מתוך אינסוף הצ'קרות, שבע הן "הצ'קרות העיקריות". צ'קרות עיקריות אלו מסודרות בשורה אנכית החל מבסיסו של עמוד השדרה וכלפי הראש, במקביל לעמוד השדרה, וממוקמות מצדו האחורי של הגוף. מיקומן המדויק של הצ'קרות הוא כדלקמן:

 צ'קרה 1 (צ'קרת השורש):          בסיס עמוד השדרה, חיץ הנקבים

 צקרה 2 (עצם העצה):                 בין הטבור וצ'קרת השורש, מצדו האחורי של הגוף

 צ'קרה 3 (צ'קרת מקלעת השמש): בטבור, מצדו האחורי של הגוף

 צ'קרה 4 (צ'קרת הלב):                במרכז החזה, מן הצד האחורי

 צ'קרה 5 (צ'קרת הגרון):              בשורש הצוואר, מן הצד האחורי

 צ'קרה 6 (צ'קרת העין השלישית): במרכז המצח, מעל הגבות

 צ'קרה 7 (צ'קרת הכתר):               בקצה הראש

 שבע הצ'קרות ממוקמות בנקודות מרכזיות, הסמוכות לאיברים ולשרירים מרכזיים, לבלוטות הפרשה ולמרכזים עצביים (רשת תקשורת). כל צ'קרה מרכזית קרובה מאוד לאזור ייחודי בחוט השדרה, המהווה מרכז עצבי ושולט על איברים פנימיים חיוניים והשרירים הקשורים אליהם. כל צ'קרה עיקרית ממוקמת גם בסמיכות לבלוטות הפרשה חיוניות (המערכת האנדוקרינית).

 הצ'קרה סופגת אנרגיה מהיקום  ומחלקת אותה כאנרגיה חיונית לאזורים סמוכים בחוט השדרה ומשם אל:

1.מרכזים עצביים (רשתות) המחברים את חוט השדרה אל האיברים הפנימיים. יש לציין שמרכז עצבי שייך למערכת העצבית הסימפתטית (אוטונומית), המתחברת גם אל האיברים הפנימיים וגם אל סיבי השרירים הלא-רצוניים ומתאמת את תפקודיהם (אך במהלך "תגובת לחץ" מכווצת אותם)

2.האיברים הפנימיים החולים.

3.השרירים הרצוניים שלהם.

4.בלוטות ההפרשה הקשורות אליהם, הממוקמות בכיוון זרימת האנרגיה.

כתוצאה מכך, ברגע שהצ'קרה מקבלת תוספת אנרגיה אנרגיה, מערכת העצבים הסימפתטית הקשורה אליה, האברים הפנימיים הקשורים, שריריהם ובלוטות ההפרשה הפנימיות הסמוכות מקבלים אנרגיה  חיונית.

 האנרגיה החיונית שמקבלת מערכת העצבים הסימפתטית משקמת את פעילותה ומחזירה אותה לרמה נורמלית, ובעזרת המערכת הפראסימפתטית מאפשרת לשרירי האיברים הפנימיים להשתחרר מהמתח המחליש. בנוסף, האנרגיה האוניברסלית המגיעה לשרירי האיבר מגבירה את האנרגיה החיונית שלהם ואת רטיטותיהם, עובדה שתסייע גם היא להקטין את המתח שהצטבר (שימו לב שהרטיטות גורמות לניידות – ומכאן לתנועה – לגוף שאחרת היה חסר-תנועה, כמו במקרה של השרירים).

 כאשר המתח משתחרר, האנרגיה החיונית של אותו איבר חוזרת לרמתה הנורמלית, ומכאן שהמקור של רוב המחלות – מתח – הוסר. זאת ועוד, האנרגיה החיונית המגיעה לאיברים הפנימיים עוזרת להחלמת הרקמה התאית מהמחלה התסמינית. יתר על כן, האנרגיה החיונית המגיעה לבלוטות מחדשת אותן ומחזירה את רמת ההורמונים לקדמותה. לבסוף, הגוף מוותר על מצב העוררות וחוזר למצב של רגיעה. שחרור הקורטיזון פוסק, והמערכת החיסונית מתאוששת. בלוטות יותרת המוח ויותרת הכליה משתקמות כיוון שהשחרור המתמיד של ACTH, אדרנלין וקורטיזון – פוסק.

 לסיום, אם נותר מתח כלשהו בשרירי השלד, גם הוא משתחרר והגוף מבריא – כמובן, כל עוד האדם לא ממשיך ויוצר את "תגובת הלחץ", שעלולה לדרדר את הגוף שוב למצבו הקודם.

בנקודה זו נציג לפניכם את הצ'קרות, והמרכזים העצביים, האיברים והבלוטות הקשורים אליהן:

צ'קרה

מרכז עצבי

בלוטה

איבר

1. שורש

עצב העצה         (קוקסיס)

אשכים ושחלות (בלוטות המין)

איברי הרבייה, מעיים, שלפוחית השתן, ירכיים, רגליים וכפות רגליים.

2. עצם העצה

מקלעת העצה

בלוטות המין

איברי הרבייה, מעיים, שלפוחית השתן, כליות, גב תחתון.

3. מקלעת השמש

מקלעת הטחול

מקלעת השמש

יותרת הכליה

(עיכול) קיבה, לבלב, טחול, כבד, כיס מרה, סרעפת, אמצע הגב.

4. לב

מקלעת הלב

בלוטת התימוס

מחזור הדם, לב, ריאות, קנה הנשימה, זרועות, חזה, גב עליון.

5. גרון

מרכז עצבי צווארי

בלוטת התריס

נשימה, גרון, צוואר, אף, אוזניים.

6. עין שלישית

יותרת המוח היפותלמוס

יותרת המוח

מוח אמצעי, עיניים, פנים

7. כתר

קליפת המוח האיצטרובלי

איצטרובל

קליפת המוח, מע' עצבים מרכזית, שאר הגוף.