מדוע אני רוצה את מי שלא רוצה אותי?

orech

מדוע אני רוצה את מי שלא רוצה אותי?

כשארז נכנס לקליניקה והצהיר שהוא רוצה לפתור את הבעיה שיש לו בזוגיות לרגע התפלאתי. מה שראיתי לפני היה גבר כבן שלושים, בנוי היטב, ניתן היה לראות שהוא מקדיש לפחות שלוש פעמים בשבוע לאימונים בחדר כושר,בעל מקצוע חופשי (רואה חשבון) ונאה מאוד.

לכאורה לאדם כזה לא צריכה להיות בעיה של למצוא בת זוג לפחות על פי הפרמטרים שאני הכרתי משנות הרווקות שלי ותאמינו לי זה היה לפני הרבה זמן. אז שאלתי אותו מה זאת אומרת שיש לו בעיה בזוגיות, הרי זו הגדרה מאוד כללית שכל אחד יכול לפרש אותה על פי ההתנסויות

בזוגיות שהיו לו אבל מכיוון שההתנסויות של כל אדם הם ייחודיות הקשבתי קשב רב להסבר של ארז מה זה בעיות בזוגיות.

לא הייתה לי זוגיות כבר חמש שנים אמר הוא אמר והשפיל את מבטו. ולפני חמש שנים הייתה לך זוגיות שאלתי? כן הוא ענה אבל עד גיל 25 אף אחת מהן לא החזיקה מעמד יותר מחצי שנה. רציתי ליהנות מהחיים, לא רציתי להתחייב פעמים רבות עזבתי, וכמה פעמים עזבו אותי לא משהו מיוחד, לא חושב שנותרו בי צלקות, זה המצב.

חשתי שעלי להכיר יותר את החלק הלא מודע של ארז, לכן עברתי לבדיקת דופק. כאשר אני בודק את הדופק לאדם בעזרת תמציות הפרחים של ארץ ישראל, התמציות משמשות כמו גלי אמת. כאשר אני מקרב אותן לגופו של האדם במידה והתת מודע שלו מנהל אותו בלי ידיעתו התמציות יגרמו לדופק של האדם להגיב בצורה שתורה לי בוודאות שהאדם מוכן להעלות את המודעות שלו את מה שהיה לא מודע קודם לכן.

בדרך כלל החלק הלא מודע מנהל את האדם ויחסום אותו מלהשיג את מה שהוא רוצה אלא אם כן הוא יעלה את החלק הלא מודע אל ההכרה המודעת ויתמודד איתו.

באבחון דרך הדופק עלו שתי תמציות הראשונה כרוב החוף- תמצית המדברת על אדם שאינו עושה את מה שהוא אוהב לעשות ובוחר לעשות את מה שנכון ומקובל. והתמצית השנייה שהגיב אליה הייתה לוטם מרווני תמצית המעידה על חשיבות גדולה שארז נותן לדעותיהם של אנשים לעיתים יותר מלדעותיו שלו.

האם אתה נמצא בקשר כלשהו עם אישה שאלתי אותו?

ארז חייך ואמר כן הוא אמר לי עם שתיים אבל זה לא מחייב מיהר להגיד.

אני מבין אמרתי לו, מה סוג הקשר שיש לך עם כל אחת מהן.

תחיל עם זו שאני נמשך אליה הוא אמר היא עורכת דין מפורסמת רווקה שלא שמה עלי. אחת לחודש כשבא לה סטוץ היא מתקשרת אלי ואני עוזב כל מה שאני עושה כדי להיות איתה. כמה זמן זה נמשך שאלתי אותו כשנתיים הוא אמר לי. ספר לי על השנייה אמרתי לו.

סיגל זו האחות התאומה שלי הוא אמר. אני מכיר אותה שנה והיא החברה הכי טובה שלי. את האמת אני מרגיש איתה הכי בנוח, איתה אני יכול להיות מי שאני, היא מכירה את כל החולשות שלי ומקבלת אותן ואתה יודע אם אני בצרה ואני צריך להתקשר למישהי שתבוא ותציל אותי, אין לי ספק למי אני מתקשר.

האם הבעיה לה אתה קורא זוגיות היא בעצם במי לבחור שאלתי אותו?

לא בדיוק ענה, אם העורכת דין היתה רוצה להיות בת הזוג שלי הייתי מסכים מייד, לעומת זאת אם הייתי עם סיגל הייתי מתפשר.

למה אתה מתכוון שאלתי אותו. תראה הוא אמר לא נעים לי אבל ההורים שלי לא היו אוהבים אותה,

היא ספרדייה ואנחנו אשכנזים. בינגו לוטם מרווני חשבתי לעצמי.

תגיד לי שאלתי אותו אתה > מכיר את המושג עיניים גדולות, כן הוא אמר אמא שלי היתה אומרת לי באוכל שיש לי עניים גדולות הייתי לוקח מנות שלא הייתי יכול לגמור לאכול אותן.

כשיש לך עניים גדולות באוכל מה קורה לך בדרך כלל שאלתי? אתה משמין הוא ענה, שנינו פרצנו בצחוק מתגלגל. ומה עוד יכול לקרות לך שאלתי אותו עם עניים גדולות באוכל? אתה יודע הוא ענה לי אם אני לוקח יותר מידי אוכל מהר מאוד אני מפסיק ליהנות מנו.

אם כך מה זה לא להתפשר באוכל ? לקחת את מה שאני אוהב ובכמות המתאימה הוא ענה.

האם את התובנות הללו אתה יכול ליישם בחיי הזוגיות שלך.

אתה רוצה להגיד לי שסיגל היא בדיוק מה שאני צריך ושהעורכת דין היא עיניים גדולות?

כמו שאתה רוצה כשאתה אוכל להרגיש וליהנות מהטעם, תבדוק מה אתה מרגיש כשאתה עם סיגל ומה אתה מרגיש כשאתה לבד מחכה ימים לטלפון שלא מגיע מהעורכת דין. תבדוק טוב אם האוכל לשאתה כל כך אוהב לא נמצא מתחת לאף שלך.

שבועיים אחרי זה ארז התקשר אלי ואמר לי תודה שעזרת לי לפגוש שוב את אהבת חיי תודה בשמי ובשם סיגל.