יצירת תמצית מפרח ארץ-ישראלי

kipodan_atar

איך יוצרים תמציות מפרחי ארץ-ישראל

לפני 11 שנה פדרו המורה שלי לתמציות פרחים מספרד לקח אותי למקום בקאראקס שנקרא פרקה דל אסטה. במרכז הפרק היה אגם שבמרכזו צמחו פרחי לוטוס. וממרחק של 50 מטרים ממני ראיתי כיצד מיצה פדרו פרח לוטוס. כאשר התבוננתי בו אז 11 שנים לפני המיצוי הראשון שלי, כל המידע עבר ממנו אלי כמו ב download של רוחב פס רחב. באותו הרגע לא הבנתי את המשמעות של מה שחשתי אך ידעתי שנטמן בי זרע שיום אחד יינבט כאשר אהיה מוכן.

11 שנים מאוחר יותר כשהחלטתי להפיק תמציות אנרגטיות מפרחי ארץ ישראל, כל המידע היה ברשותי מידית. עמדתי מול דרך, החלטתי למצות את פרחי ארץ-ישראל, עשיתי את הפסיעה הראשונה ולמרות שלא היה לי מושג לאן היא תוביל, ידעתי שאני על הדרך הנכונה.

את בקבוקי הענבר שיכילו את התמציות רכשתי אצל חברה המייבאת בקבוקים באזור התעשייה של חולון, את אבני הקריסטל המיוחדים הנדרשים בתהליך הפקת התמציות רכשתי אצל חברה המוכרת קריסטלים בהרצלייה פיתוח, ועם הרבה אמונה שדבר טוב יצא מזה, יצאתי ביום שבת ה-27.9.2003 למצות את הצמח הראשון הפורח בחודש ספטמבר של השנה החצב המצוי.

שיטת המיצוי הקלאסית: על פי שיטתו של ד"ר אדוארד באך.

שיטות המיצוי: באור שמש

יש הבדל בין שיטת המיצוי של פרחי ארץ-ישראל לשיטה המקובלת של באך, הכתובה בספרו”The 12 healers and other remedies” (1936) . לשיטתו של באך מקובל לקטוף את הפרחים ולהניחם בצלוחית מלאה במי מעין זכים, ולהשאירם כשלוש – ארבע שעות באור שמש עד שהפרחים מתחילים להתקמט ולקמול, זה הרגע להוציא אותם בזהירות מהמים. בנוזל שנוצר נוצרת תמצית אם של הפרח. את הנוזל יוצקים לתוך בקבוק בצבע ענבר המכיל 50 אחוז ברנדי המשמר את התמצית לשנים רבות.

שיטת ההרתחה: על פי ד"ר אדוארד באך

בסיר המסוגל להכיל ליטר מים מכניסים ענפים עם ניצנים של פרחים או פרחים שלמים כגון: יערת הדבש. יש למלא לפחות חצי מהסיר בפרחים, לפרחים שבסיר מוסיפים ליטר של מיים מינרלים. מרתיחים ומשאירים על אש קטנה למשך חצי שעה. נותנים לנוזל להתקרר, מוציאים את הפרחים או את הענפים, ואת הנוזל מסננים לבקבוק זכוכית ששמנו בו מבעוד מעוד ברנדי באותה הכמות.

שיטת המיצוי של תמציות פרחי ארץ-ישראל

בארצנו חלק גדול מהפרחים מוגן על פי חוק, ואסור בקטיפה. לכן שיטות המיצוי של ד"ר אדוארד באך אינן מתאימות. מצאנו דרך אחרת, במקום לקחת את הפרח ולשים אותו ביים כמו בשיטה הקלסית, אפשר בדרך הפוכה לקחת את המים בתוך גאודה של קריסטל, ולקרב אותן אל הפרח, בלי לקטוף אותו, ולקטוע את אנרגיית החיים שלו. כמובן שנדרשת מיומנות כדי לחוש מתי אנרגיית החיים של הפרח מועברת אל המים, אך מרגע שקיימת דרך למצות את הפרחים בלי לקטוף אותם יכולתי ליצור תמציות מכל פרח ארץ-ישראלי שבחרתי או שבחר בי.

שיטת המיצוי של פרחי ארץ ישראל בתמונות

תמונה מספר 1: זיהוי הפרח המוכן לתת את אנרגיית החיים שלו.

תמונה 1

לכל פרח תדר ייחודי לו. אך פרח המוכן לתת את אנרגיית החיים שלו למיצוי התדר שלו למשך זמן קצר שונה מהתדר של אותם הפרחים בסביבתו הקרובה. ניתן לחוש שינוי זה כאשר מקרבים שתי ידיים אל הפרח, בתנאי שהאדם ניחן ברגישות המתאימה.

תמונה מספר 2 גאודה של קריסטל

תמונה 2

גאודה של קריסטל היא אבן שבמקורה הייתה כדור אבן שלם שנחתך לשניים. היא מכילה בתוכה אלפי אבני קריסטל לבן שקוף. את הגאודה ממלאים במים מינרלים או במי מעינות טהורים.

התכונה של אלפי אבני הקריסטל הלבן שהם מעצימים כל מה שבא איתם במגע. לכן כאשר מקרבים גאודה מלאה במים לפרח, הגאודה מעצימה את אנרגיית החיים של הפרח הבא במגע עם המים ואבני הקריסטל. התוצאה זמן המיצוי מתקצר לכמה דקות.

יש המאמינים שאבן הקריסטל משפיעה על התדר של הפרח ומשנה אותו. מה שאנשים שוכחים שקיימת היררכיה ברורה בטבע. דומם, צומח, חי, ומודעות האדם. כשהתדר הנמוך הוא של הדומם והגבוה מודעותו של האדם. לכן הגאודה שהיא ברמת דומם (אבן) רק יכולה להעצים את התדר של הפרח (דרגת צומח היררכית גבוה מהדומם) אולם היא לא יכולה לשנותו או להשפיע עליו.

כמה מילים על כוחם המשמר של המים:

 1. הם ממלאים 70% מהשטח הגלוי של כדור הארץ.
 2. אחוז המים בגופנו מגיע ל-70%.
 3. בלי מים אין חיים, לא על כדור הארץ ולא בגופינו.
 4. המים מתאימים את עצמם לכל כלי איתו הם באים במגע.
 5. למים תכונה שהם משמרים בהקפאה כל גוף הנכלא בתוכם בתנאי שתנאי הקירור נשארים.
 6. קרח שנחצב מעומק רב משמר מידע על התקופה בא קפאו המים.
 7. אלכוהול ותמצית ריח בתוך בקבוק נשמרים לאורך זמן (בושם).
 8. כך שבתנאים מסוימים מים משמרים כל מה שבא איתם במגע.

מה קורה כשמקרבים גאודה של קריסטל שקוף לפרח ארץ-ישראלי:

כדי להבין מה מתרחש עלינו לזכור כי כל חומר הוא צורה של אנרגיה- וכל חומר מורכב מצרופים של אטומים הנקראים מולקולות. האטומים מורכבים מאלקטרונים ומגרעין. מכיוון שהאלקטרונים נושאים מטען שלילי וגרעין האטום הוא חיובי, האלקטרונים מסתובבים סביב הגרעין במהירות גבוהה ביותר. בתנועה המהירה שלהם סביב הגרעין הם פולטים גלי רטט חלשים. לזאת אנו קוראים צ'י, פרנה או אנרגיית חיים.

גם הצמח וגם המים הם חומר חי, המורכב מאטומים אלקטרונים וגרעין. הצמח ושיא הצמיחה שלו הפרח פולטים רטט עדין לסביבה. כאשר מקרבים מים "חיים" הרטט העדין של הפרח מרעיד את שטח הפנים של המים הניטראלים. בשלב מסוים כל מולקולות המים רוטטות בתדר הרמוני משותף, המועצם על ידי הגאודה, ואז מקבעים את אנרגיית החיים של הפרח המועצם בעזרת אלכוהול ביחס של חמישים אחוז אלכוהול וחמישים אחוז מים.

כך יוצרים תמצית אם.

תמונה שלישית הכלים למיצוי:

תמונה 3

 1. בקבוק בצבע ענבר החוסם את אור השמש
 2. משפך קטן.
 3. פילטר סינון של קפה
 4. בקבוק מיים מינרליים
 5. בקבוק מי מלח להכשרת הגאודה למיצוי.

תמונה מספר 4 המיצוי עצמו: איסוף אנרגיית החיים של צמח כלח מצוי.

תמונה 4

ועוד תמונה מזווית אחרת:

תמונה 5

 1. אחרי שהמיצוי הושלם:

התמצית מועברת לבקבוק הענבר ונחתמת לשלושה ימים. אחרי שלושה ימים התמצית מוכנה לשימוש והיא נקראת תמצית אם.

תמונה 6