פרחי באך התגברות על מחלות 5

נימפאה 3

פרחי באך, התגברות על הגורמים למחלות על פי ד"ר באך

מחלות יכולות להגיע משני גורמים:

א: רעלים תאונות ופציעות

ב. מחלות בדרך כלל נוצרות על פי ד"ר באך כתוצאה משגיאה בסיסית באישיותנו.

הדרך לריפוי מגיעה מבפנים כאשר אנו מאפשרים לנשמה להקרין מאורה לאשיות ללא התנגדות.

הסיבה לכל המחלות היא אחת אגואיזם או התמקדות בעצמי. על פי ד"ר אדוארד בך הפתרון הוא יציאה מעצמי והתמקדות בזולת כך אני יכול לשכוח את עצמי. עלינו לרכוש ידע כיצד לעזור לאחרים ואז הסבל יעלם . המסר המגיע אלינו מהנשמה הוא לאבד את האינטרס האישי (אגואיזם) בשירות האנושות.

לא חשוב היכן מוקמנו בחיים או מה מצבנו הסוציו-אקונומי אנו יכולים להיות ברכה לאנשים שסביבנו על ידי העברת המסר של האחדות.

ההתקדמות תלויה ברצינות ובמחויבויות שלנו. מכיוון שכל אחד נושא פגם אחד או יותר בעצמו. עלינו למצוא אותו או אותם בפנימיותינו, כאשר אנו מוצאים את הפגם בתוכנו עלינו להציף אותו בתכונה הנגדית לו וזה יפתח את טבענו האוהב.

בהתפתחותה של האהבה האוניברסלית בתוכנו תלויה בהכרת האמת שכולנו מגיעים מאותו המקור. גם אם אנו חושבים כי אדם פלוני הוא רשע, אל לנו לשכוח שמקורו הוא אחד ואין אנו יודעים מתי האהבה האוניברסלית תוקרן ממנו או תבוא לידי ביטוי באישיותו

שאלת הטוב והרע היא יחסית מה שטוב לאחד רע לשני. אבל אם נבחן את החיים לאורך זמן נוכל להבחין כי מה שאנו קוראים לו רוע הוא במציאות טוב שאינו במקומו ולכן הוא יחסי. לכן עלינו להצטייד בחמלה כלפי אלו שאנו מחשיבים את עצמנו כמתקדמים ומעל לרמתם ולזכור שבמקומות אחרים אנו בעצמנו קטנים ויש לנו מסע ארוך אל השלמות.

אם הגאווה תוקפת אותנו עלינו לזכור שאין אנו באמת יכולים לעשות דברים רק בכוחות עלמנו ואנו זקוקים לעזרה של אנשים ובעיקר להיעזר באור המגיע מלמעלה אורה של נשמתינו המכוונת אותנו לראות את גדולתו של הבורא, שבתורו מנסה להראות לנו להיות צנועים ואת התלות שיש לנו בו. מול היקום וגדולתו אנו ממש שבריריים.

אם אכזריות תוקפת אותנו, עלינו לזכור שאהבה היא אבן היסוד של היקום. ובכול מי שחי יש קצת מן הטוב וגם בטובים שבנו יש קצת מן הרע. הדרך למצוא אהבה בתוכינו היא על ידי חיפוש אחרי הטוב באחרים. אדם אוהב הוא זה הרואה את הטוב בזולת ולא את השלישי שבו. גם אם הם פגעו בנו (נוכל אם הזמן לראות שהיה בזה טוב) נאחל לפוגעים שימצאו דרכים טובות יותר לצמוח. אל לנו לפגוע בזולת על ידי אכזריות ושנאה, משום שאז נקטין את האהבה שבנו. ניתן להתחיל לתרגל את האהבה והחמלה לזולת על ידי חיבור לאדם או לחיה, ואז ניתן לאהבה הזו להתפתח ולהתרחב עד שהפגמים המנוגדים שבנו ייעלמו, אהבה מביאה אהבה, ושנאה מביאה עוד שנאה.

במילים אחרות "לחפש נחמה למצוקה אישית ניתן על ידי היכולת לנחם ולהקל על חברינו בשעת סבלם ומכאובם".

את חוסר היציבות ניתן להעלים על ידי פיתוח נחישות עצמית ועשיית דברים בנחרצות וללא היסוס, חשוב לפעול ולקבל החלטות אז הפחד מלהתנסות בחיים יעלם והידע הנרכש מתוצאו ההחלטות שקבלנו יקדם אותנו.

התגברות על בורות גם היא מושגת על ידי התנסות והשגת כל מידע שאנו יכולים להשיג בנושא של התפתחות אישית. ולזכור שבאותו האופן הימנעות מהתנסות פוסלת הזדמנות לרכוש התנסות רחבה יותר.

גם את החמדנות יכולה לבוא גם בצורה של רצון לעוד ועוד תשומת לב מהזולת במקום נתינת תשומת לב. חמדנות הצורך בתשומת לב מהזולת שמקורו אהבה עצמית, מובילה אותנו להתערב בחייהם של אחרים ולפגוע בהתפתחותו. עלינו להושיט עזרה, אך אסור לנו לערב את דעתנו ולהשפיע על החלטות הזולת מה ברצונו להיות. עלינו להיות מוכנים להושיט יד במידה ונתבקש כהורה לילדיו כמאסטר לתלמידו אך אסור לנו להתערב בהתפתחותו האישית המוכתבת לו בלעדית על ידי נשמתו.

עלינו לפתח את האינדוידואליות שלנו ולשמר אותה בהתאם להכתבת נשמתנו. עלינו להישמר מהשפעת הזולת ולא לאפשר לאף אדם להתערב או לעכב אותנו מהתפתחותנו.