השפעת תמציות פרחי ארץ ישראל ופרחי באך על האדם ב'

Taish1

השפעת תמציות פרחי ארץ ישראל ופרחי באך על האדם ב'

תהליך הצמיחה וההתפתחות של האדם מתקיימים בכמה רבדים: התפתחות גופנית פיזית התפתחות מקצועית, חברתית, רוחנית ונשימתית.

יתכן ומטרת החיים היא התנסות בכול הרבדים של החיים בהתאם למה שהמציאות תציג בפנינו, לחיות להפוך למודעים

יותר על ידי צבירת ההתנסויות במסלול החיים האישי. יש כלל שעם הזמן הופך להיות יותר מובן ככול שהאדם מוכן להתנסות בחיים הוא יחווה גם אירועים שליליים, אולם לאדם המתפתח עם הזמן יש את הסיכוי שהם יהפכו עבורו עם הזמן שיחלוף אולי לחיוביים.

כל אדם מקבל הכוונה לייעודו, לתפקיד שעליו למלא או לתפקידים. אך אם הנתיב המוצע המועבר לו על ידי מסרים מפנימיותו

לא יופנם במלואו,האדם יסגור את עצמו אחרי מספר ניסיונות לא מוצלחים או אירועים שליליים בחייו וימנע מהמידע שיכול לעזור לו להתגבר על פחדיו מלהגיע אל המודעות. אם זה מה שקורה אז החסימה תעכב את התפתחותו ותוביל במוקדם או במאוחר לקשיים בעולם החיצון בתחום שיעודד שוב את האדם לשינוי, לעיתים המסר לשינוי יכול להופיע בצורה של מחלה.

כדי להבין זאת נשתמש בדוגמה הבאה :

האדם צריך להתנסות בהעזה, אומץ וסיכון, למרות הפחד מסיכון הטבוע בו. כדי להתגבר על פחד זה מסר בצורה של הזדמנות עסקית נשלח אליו.

פתאום הזדמנות נקלעת לחיו, משהו רוצה למכור עסק למחשבים. במידה והוא הולך על זה אחרי זמן מה הוא הופך להיות טכנאי מחשבים מאושר ברמת גן.

כלומר המסר שנשלח נקלט, הובן, והופנם ובוצע והאדם התפתח. אך לעיתים קרובות תרחיש אחר מתרחש:

חווית ילדות קשה בה האדם נכשל בביצוע משימה, או שכישלון של הוריו להיות עצמאיים נותרה בזיכרונו. הכישלון היה צורב, הוריו כעסו עליו, כל הנסיבות הללו גורמים לכך שהמידע המגיע לאדם בתור הזדמנות נראה לאדם כמאוד מפחיד ובלתי ניתן להגשמה על סמך ניסיון העבר שלו.

כדי להשתיק את השדרים מחוללי החרדה שבתוכו האדם יגיב בהתעלמות או ברציונליזציה מדוע אין זו הזדמנות אלא מתכון לכישלון. האדם יתעלם מההזדמנות להתנסות במשהו חדש ומה שיעלה יהיה תחושה של חוסר בטחון, פחד, ויתור או בחירה לא להחליט. המסר לאן האדם צריך לנוע נחסם בו ברגע.שהאדם מסרב להביא לידי מימוש את ההזדמנות שלפניו.

במילים אחרות הוא יגיד לעצמו "זה גדול עלי, אני לא מסוגל לפתוח עסק לתיקון מחשבים, אחרים לא הצליחו אז מי אני. ההתעלמות תקטין את האדם ותחליש אותו.