פרחי באך, מה מוציא אותנו מאיזון 4

kalanit22 פרחי באך, מה מוציא אותנו מאיזון 4

מאת ד"ר באך מיסד פרחי באך מהספר "רפא את עצמך ".

עקרון האחדות (כולנו הגענו מאותו מפלוני לא יינתנו לאלמוני. אם האחד מנהל בכיר והשני מנקה רחובות אף אחד אינו נעלה על השני. אם האחד יחשוב כי הוא נעלה על השני ויפגע במי שנחשב נחות ממנו הוא יפגע בעיקרון האחדות. הדרך כיצד לנהוג עם הזולת בצורה הטובה ביותר מגיע אלינו באמצעות האינטואיציה.

השגיאה הגדולה של בני האדם:

פעולה כנגד האחדות.

מה זה אומר?

אם יש בנו אהבה ואנו מחצינים אותה לכל מה שיש לא היינו מסוגלים במצב הזה לפגוע בזולת. אך אם היינו במצב זה לא היתה סיבה לקיומנו הגשמי. לכן הסבל והכאב .הסבל מכוונים אותנו בחזרה אל הדרך המשיבה אותנו אל האהבה. כאב וסבל מאיצים בנו להשתנות.

הפגמים המונעים מאיתנו להגיע לאחדות:

(כמעט כולן תכונות המופיעות כגורמים מאמללים בבודהיזם)

גאווה

אכזריות

שנאה

אהבה עצמית

בורות

חוסר יציבות

וחמדנות

גאווה: נוצרת כאשר האדם מאמין שההצלחה מגיעה ממנו שהוא המקור לכל מה שקורה לו ושהוא מנותק מהסובבים אותו ונפרד מהם. הוא אינו מכיר בכוח עליון.

בגאווה יש אבדן של פרופורציה, האדם אינו רואה את תרומתה של הסביבה לעיצוב אישיותו ומאמין שהוא פועל בעולם בכוחות עצמו.

האחדות כולנו חלקים של השלם, בלי האחד השלם חסר לכן כל אחד חשוב, מכוונת אותנו לקבל כי רגשות של אהבה וסימפתיה יתקנו כל משבר בנינו.

שנאה: היא רגש המרחיק את הזולה מאיתנו, השנאה יוצרת פעולות ומחשבות ההפוכות לאחדות ולאהבה.

אהבה עצמית: שמה את האינטרס שלנו לפני האינטרס של הזולת.

בורות: סירוב ללמוד כי כולנו מחוברים זה לזה ושיש קשר של ערבות בינינו. אי הבנת האמת הזו יובילו אותו לפעולות שיגרמו לסבל לעצמנו או לזולת. סבל אף פעם אינו כעונש, אלא כזו הדרך של המציאות להחזיר אותנו אל המסלול של נתיב של אהבת הזולת. (בקבלה קוראים לזה בעתו או אחישנה, יש דרך יסורים ויש דרך של התקרבות לבורא דרך אהבת הזולת).

חוסר יציבות: כאשר האדם מסרב לקבל את הכתבתה של נשמתו המכוונת אותו כלפי אהבת הזולת וקבלתו כשווה בתפקידו יהא אשר יהא. הסירוב לקבל זאת יצור קונפליקט שיוביל לסבל.

התוצאה:

גאווה, "אני צודק או יודע ואתה לא" תוצאה של יהירות ונוקשות של המחשבה תיצור נוקשות והתקשחות של הגוף.

כאב הוא תוצאה של אכזריות. האדם לומד דרך הרגשת הסבל כיצד מרגיש האדם הסובל.

שנאה: הרחקה של הזולת מאיתנו יוצרת בחייו של האדם סבל בצורה של בדידות.

אהבה עצמית: יוצרת נירוזות, והעלמות של שמחת החיים.

בורות: סירוב לראות את האמת מובילה לקוצר ראייה ובעיות בראייה ושמיעה.

חוסר יציבות של ההכרה: ישפיע על היציבה והקואורדינציה.

חמדנות: שאיפה לעוד ועוד בלי גבולות יחד עם רצון לשליטה באחרים: תגרום לאדם להיות עבד לרצון וגם לעבד בתוך גופו שלו. והמחלה מגיעה כאן כדי לרסן את התשוקות.

כל מחלה קשרה לחוק הסיבה והתוצאה,אין טעויות האדם אינו חולה באקראי, המידע מה הוא הקונפליקט שהוביל למחלה נמצא בסיפור חייו של האדם.

נוכל לקבל הנחיות כיצד לרפא אותה אם נדע כיצד לעקוב אחרי סיפור חייו של האדם בסיפור חייו המטפל הרגיש יוכל לקבל מידע מה עליו לעשות כדי להבריא. (מידע זה נמצא באבחון של תמציות הפרחים של ארץ ישראל).

פגיעה בלב: כאשר אהבה כלפי בני האדם והאנושות אינה מתפתחת או שמשתמשים בה בצורה לא נכונה.

פגיעה בידיים: כישלון בפעולה בכיוון הנ"ל.

ראו מה קורה כשאנו נבהלים. הלב דופק השרירים מתקשחים והנשימה הופכת להיות מהירה ושטחית. ניתן להבין עד כמה עזה ההשפעה של קונפליקט בין הנשמה לגוף הגורם למחלה. כדי לסלק את המחלה על פי באך כל מה שעלינו לעשות הוא להציף את הערך המנוגד ובכך נשטוף את המחלה מעלינו.