המלצות על קורס מטפלים חצי שנתי בתמציות פרחי ארץ ישראל

תגובות בוגרי קורס מטפלים במסלול חצי שנתי: במרכז ח.ב.ה אשדוד 2013

"תודה רבה נתן היקר, על מקצועיות, על אכפתיות, הבנה, אבחון מדוייק של כל אחת, על אור מדהים ענווה וצניעות. ללמוד מסיפורי האישי עוד רבדים, להשיל שכבות נוספות, לגעת במקור עצמו ולטפל בו. שיטת התמציות פתחה עבורי שערים חדשים ומיוחדים, הבנת הדרך, קבלה עצמית וקבלת האחר ממקורות הכי טהורים. התמציות עזרו לי להתמקד בעיקר ולשחרר את העכבות. תודה רבה על היותך אתה!"

________________________________________________

"שמחה מאוד שהשתתפתי בקורס תמציות פרחי ארץ ישראל, במהלך הקורס עברנו תהליך אישי כל אחת מהמשתתפות- תהליך של קבלת תובנות עמוקות לחייה. הכל מתחיל משאילת שאלה כביכול פשוטה אשר מביאה אחריה כניסה לעומקי הנשמה, הורדת קליפות עד הגעה לשאלה האמיתית שהיא בעצם התשובה. ומתוך מסע פנימי זה שחוויתי, התחלתי תהליך שהפך מאישי למשפחתי. במספר חודשים, חוויתי תהליך של שינוי פנימי שהשפיע על החיצוני ועל סביבתי. המסע נעשה בהנחייתו ותמיכתו של נתן ושל כל הקבוצה ומצאנו בסיפור האישי של כל אחת מהקבוצה את הסיפור האישי שלנו. הקלפים של פרחי ארץ ישראל תמיד שיקפו את המצב האמיתי של כל אחת ומהו התהליך שעלינו לעבור. ממליצה לכל אחד לעבור את הקורס, לאו דווקא בכדי להיות מטפל, אלא גם במסע אל תוך עצמו."

___________________________________________________

"בקורס תמציות פרחי ארץ ישראל קיבלתי תובנות חדשות ומפתיעות לגבי עצמי ועל חיי. למדתי לחשוב אחרת ולהתבונן מזוית חדשה לגמרי על המתרחש בחיי ובתוך משפחתי. בנוסף, קיבלתי כלים מדהימים בהם אני נעזרת ובאמצעותם מקבלת תשובות ותובנות בכל פעם שמתעוררת בי שאלה או התלבטות- יחד עם הכלים והקלפים, הפרחים מגלים לי ומחדדים לי היכן הקושי. התמציות מקלות ומסייעות בהסרת התנגדויות ואמונות חוסמות בדרך אל השינוי והאיזון. אני מודה לנתן אמסטר על הזכות שקיבלתי- קודם על היותי תלמידתו ושנית, להכיר את תחום תמציות פרחי ארץ ישראל. נתן הוא מורה בחסד עליון- אחד הגדולים בימנו."

____________________________________________________

"במרוצת הזמן עברו להם ביעף שישה חודשים, בכל יום חייכתי, אך ביום שלישי החיוך היה כפול. ידעתי שבערב אגיע ללמוד אצל נתן. מורה ומאסטר צנוע במיוחד. הוא אומר את מה שיש לו, אך לא בדיוק במילים, עם החיוך שלו נותן לי לבדוק בעצמי מה לא עובד ולמה זה לא עובד ומשם מגיעים לפיתרון. הלימוד עזר לי מאוד להתחבר לתשוקה שלי. ממקום של שאלה אחת הגעתי לנקודה אחרת פנימית יותר בחיי: מדוע אינני שרה ולא מחברת שירים? דבר שאני מאוד אוהבת. ושאלה שהיתה נחבאת בין השורות- החיבור שלי לבן זוגי שעם השנים הלכה ודעכה. תוך כדי השיעורים ועם לקיחת התמציות המתאימות הקשר התאזן. את השינויים מרגישים תוך כדי הזמן והמציאות משתנה. אני לא אותה גילה שהתחילה את הקורס. מסתכלת אחורנית על הדברים, מקבלת את מה שקורה ובכל שאלה או התלבטות פותחת קלפים ומקבלת תשובות. נדהמת בכל פעם מחדש על הדיוק של התשובות שאני מקבלת. למדתי לקחת אחריות על הבחירות שאני עושה.  תודה רבה לנתן על הידע הרב שמשתף עם כולנו ותודה רבה לרויטל על הקורסים והמרצים המעניינים."

__________________________________________________

"עברתי חוויה של חיבור ואהבה, חיבור עם עצמי, חיבור עם הזולת, חברות בקורס כחלק מהאישיות שלי. חוויתי תמיכה ואהבה מצד המרצה, קשוב, ממוקד, תומך ומכיל כ"כ. קיבלתי תובנות חדשות, התחברתי לילדה שבי, נזכרתי כמה אהבתי פרחים בילדותי וכמה אני אוהבת אותם במיוחד היום. תמיד ידעתי שאין סתם בריאה בעולם ושלכל דבר יש ייעוד. עכשיו אני יודעת מדוע נבראו הפרחים, חוץ מהיופי המרהיב, הם נועדו לרפא ולעזור לנו. התמציות עזרו לי. אני רוצה להוקיר את נתן מעומק ליבי על היחס, האכפתיות, נאמנות לדרך, על הנדיבות של הנשמה שלו. תודה רבה על הכל."

__________________________________________________

במהלך 6 חודשים האחרונים למדתי אצל נתן אמסטר, אני מודה על ההזדמנות והאפשרות הענקית הזו. הגעתי באמצעות רויטל- מנהלת מרכז ח.ב.ה- אני באופן אישי עברתי תהליך פנימי אישי של התבוננות עמוקה שאיפשר לי להכיר את עצמי, את החוזקות והחולשות שלי. הייתי צריכה לחשוב ולגלות בעזרת המדריך נתן ולהגיע לתובנות של עבודה עצמית. בתחילה אני מודה שהייתי רגישה בקבלה עצמית לא יכולתי להכיל באופן רגשי עם הערות. בגלל המשבר המשפחתי (מות כלתי בת 34) והתמודדות בלעזור לבני ושני הנכדים. מצא חן בעיני השיתוף של הסיפורים האישיים, מה הבעיה שאין לך תשובה- התרגול מאוד עזר לי. בהזדמנות זו אני מודה מכל הלב לנתן אמסטר, למורה, למדריך ומלווה מקצועי ואנושי".

_________________________________________________

תגובות ממטופלות אורחות שהגיעו לתרגול:

"הפעילות מאוד אישית ואינטימית, שאלות נוקבות ועינייניות. האבחון מאוד מדוייק ונכון. הקבוצה וכל אחת בנפרד יודע לשאול ולהתמקד בבעיה. בהתחלה נלחצתי ולאחר שראיתי את התמונה בגדול הבנתי את הבעיה שלי וזה עורר אותי לעזור לעצמי ולעודד אותי בהמשך דרכי. התמציות עוזרות לי מאוד, נתן אמסטר מדהים ומיוחד. תודה רבה!"

" היחס של המשתתפים היה חם ומזמין, נהנתי מהאוירה, המרצה היה רציני, מקצועי ועם יכולת הבחנה מדוייקת. אני שמחה שהגעתי ושלמדתי משהו חדש וחשוב על עצמי, מאמינה ומקווה שיכול השינוי. "

" רציתי להודות על ההזדמנות לקבל ריפוי עם נתן אמסטר והקבוצה המיוחדת, זו היתה חוויה מדהימה ולקחתי מזה המון! אני מרגישה ברת מזל ומודה על ההקשבה, הכנות, הנגיעה בנקודה הכואבת ביותר שהותירה אותי ללא מילים ורק הדמעות זלגו, תודה על הכל, בהחלט היה מעצים מאוד!"

נתן אמסטר  למד פרחי באך לפני עשרים שנה  מורה ומטפל בשיטה שפיתח תמציות פרחי ארץ ישראל