גביעונית הלבנון

gvionit-halevanonגביעונית הלבנון

Fritllaria persica

אופן הפעולה: כדי לבטוח על האדם לקבל שקיימת אינטליגנציה הנעלה על האינטליגנציה האנושית ולבטוח בה. הביטחון האישי נובע מהכרה באינטליגנציה זו והתמסרות לה.

תיאור בהרחבה:
התבונה, זו היכולת לראות את החיבורים המתקיימים בין כל מה שיש. התמצית מאפשרת לאדם לקבל את כל מה שקורה, למפרע ומראש. היכולת לבטוח ביקום, בעולם, נעצרת בהגיון המלמד אותנו שלבטוח זה מאוד מאוד מסוכן. החיים הם פשוט נעדרי הגיון קווי או ליניארי ולצורך הבנתם נוצרה תיאוריות הקרמה (חוק פעולה ותגובה), בה האדם קוצר את פירות מעשיו העבריים גם מחיים קודמים (לכל מי שמאמין כמובן, בגלגול נשמות).

כל מי שאינו בוטח, חייב להקיף את עצמו בחומות של הגנה, מפני מה שעוד לא קרה בדמיונו ולפחד. התמצית מאפשרת לאדם לחיות את החיים עם תחושה של ביטחון, שאינה מותניית במה שקורה בחוץ.

ברגע שהאדם מקבל את חכמת היקום הוא מתחיל לראות צירופי מקרים וקישורים מדהימים בין בני אדם שקודם נראו אקראיים לגמרי, ולקבל שיש הגיון ותבונה הנראים רק כאשר האדם מוכן לבטוח ללא תנאי בחוכמה זו.

החיים שאנו חיים אותם לא יכולים להתרחש ללא תבונה. משום שאם הדברים באמת נפרדים לא הייתה מתקיימת אמת מוחלטת אלא רק סובייקטיבית. אך אם אין הפרדה בין דברים, אז החיבור בין אנשים והקשרים ביניהם אינו נובע רק מבחירה אקראית של אנשים בודדים אלא מבחירה יותר מתוחכמת מהבנתו השכלית והרציונאלית של האדם, היכול להבין תהליכים רק אם הם על ציר זמן קווי התלוי בשכלו.

התמצית דוחפת את האדם לבטוח בתוכנית שאין האדם מסוגל לדעת אותה כיחיד מראש, אלא רק בדיעבד זה הוא המאמין האמיתי.