אנרגיה, מים ותמציות הפרחים.

DSC_0014

אנרגיה, מים ותמציות הפרחים

כדי להסביר מדוע כדאי להשתמש בתמציות הפרחים, רצוי לציין קודם לכן, את תחום השפעתם הייחודי השייך לתחום המוגדר "השפעת תדרים".

ראשית נסביר מה הוא תדר:

כדי להבין מה הוא תדר, נבחן את אחד מהביטויים שלו

קול.

קול הוא בעצם צורה של העברה או פיזור של אנרגיה ממקום למקום. למשל גוף האדם משחרר אנרגיה לסביבה, חלק ממנה הוא בצורה של חום וחלק בצורה של קול-דיבור.

כדי להמחיש זאת חשבו על מיתר של גיטרה. כאשר פורטים על המיתר הנגן משתמש בציפורן משקיע אנרגיה בפריטה, כאשר הוא משחרר את ציפורנו מהמיתר, המיתר יתחיל לרטוט. רטיטה= תנועת המיתר למעלה ולמטה בתנועות מחזוריות מהירות, התנודות למעלה ולמטה גורמים לתנודות מחזוריות בלחץ האוויר, והאוויר ינוע מהמיתר הרוטט דרך חלל האוויר עד לאוזן.

במילים אחרות הפריטה גורמת למיתר לדחוס את האוויר לכיוון אחד ואחר-כך לכיוון השני במהירות גבוהה עד שהתנודה נחלשת. מולקולות האוויר הקרובות למיתר נדחסות ודוחסות את מולקולות האוויר הקרובות להן וכך בתגובת שרשרת מתפשטת התנודה מהמיתר.

דמינו לעצמכם אבן הנזרקת מלמעלה לתוך ברכת מים, הגלים יתפשטו מנקודת הפגיעה במים לצדדים ולכל כיוון רק שגל נע בצורה תלת ממדית, אורך גובה ורוחב.

כדי לשמוע קול יש צורך בתדר (מספר תנודות מעלה ומטה החוזרות על עצמן ביחידת זמן למשל שניה) ועצמה. מה שיקבע את גובה הצליל הוא כמה פעמים ירטוט המיתר בשנייה אחת. מחזור אחד קורה כאשר המיתר נע למעלה ולמטה או במילים אחרות קדימה ואחורה ושב לנקודת המוצא שלו. אם המיתר ינוע בשנייה אחת 220 פעם הצליל שנשמע יהיה לה.

התדר: מסומן באותיות Hz, טווח השמיעה של בני האדם הוא בין 20 Hz, כלומר 20 תנודות בשנייה, עד 20.000 Hz, עשרים אלף תנודות בשנייה הנקראים גם קילו הרץ. כלומר מיתר גיטרה שירצה לנגן צליל של 20.000 הרצים יצטרך לנוע קדימה ואחורה 20.000 פעם בשנייה.

עוצמה קשורה למרחק בין הנקודה הגבוהה בגרף לנקודה הנמוכה. ככול שנפרוט יותר בעוצמה על מיתר הגיטרה המרחק שינוע מהנקודה הנמוכה לגבוהה יהיה גדול יותר ובכך הווליום, הקול יהיה חזק יותר.

הלב פועם בתדר של 1Hz

המוח:

דלתא- 0.5-4 הרץ – מצב של שינה עמוקה

טתא- 4-8 הרצ- יצירתיות גבוהה

אלפא- 8-13 הרץ רגיעה מדיטציה

רפואת תדרים: זו שיטת טיפול המניחה כי בן האדם אינו מורכב אך ורק מגוף פיזי, אלא משדות אנרגטיים הכוללים או המכילים את הגוף הפיזי. אחת משפות הטיפול של רפואת התדרים הם תמציות הפרחים של ארץ-ישראל, המכוונות אל המקומות בהן המערכת האנרגטית של האדם יצאה מאיזון. ההנחה הבסיסית היא כי היציאה מאיזון, מקורה אינו רק בגוף הפיזי, אלא בגוף הרגשי והשכלי. השימוש בתמציות הפרחים –יחד עם שיתוף פעולה של האדם המשתמש בהם, גורם לשינוי המחלחל אל הגוף הפיזי ומשפיע עליו לטובה.

במילים אחרות המונח ריפוי אינו מתייחס רק לפיזיות, אלא מדגיש כי יש חשיבות רבה לדרך שבה האדם חושב ומרגיש. לחשיבה ולרגשות יש השפעה על האיזון הפיזי והנפשי של האדם.

לכן כדי להסביר את השפעת תמציות הפרחים נקודת המוצא חייבת להיות הכרה משותפת כי הגוף שלנו אינו מתקיים רק במישור הפיזי אלא שהוא גם גוף אנרגטי. אם מתקיימת ההכרה בקיומו האנרגטי, אזי ההיגיון אומר מדוע לא לטפל בו גם באנרגיה?

אנרגיה זו היכולת לעשות עבודה, כגון הזזה, חימום, הארה, הרמה, הגורמת לשינוי.

אנרגיה היא הבסיס של כל הקיים ושל החיים. חום השמש, המחממת את גופנו, הדלק, אותו אנו שמים במכוניתנו, החשמל, שאנו משתמשים בו במכשירים ביתיים וכד' – אינם אלא צורות שונות של אותה אנרגיה אוניברסלית. "אנרגיה אוניברסלית" היא גם כן האנרגיה המשמרת חיים על ידי אספקת "אנרגיה חיונית" לכל המערכות החיות. זו האנרגיה, שאנו משתמשים בה כאשר אנו משתמשים בתמציות החיים של ארץ-ישראל.

ד"ר בדרי סטין בספרו "אנרגיה אוניברסלית" עמוד 3 כותב:

הערה מדעית: הכל חומר הוא צורה של אנרגיה. איינשטיין הוכיח זאת דרך משוואתו המפורסמת E=mc2 כאשר E היא האנרגיה של מערכת (חומר) בעלת מסה m, ו-c היא מהירות האור. משוואה זו מציינת שמסה ואנרגיה שוות. במילים אחרות, חומר ואנרגיה הם ביטויים כפולים של אותו חומר אוניברסלי. "שדה האנרגיה האוניברסלית", הוא "מקור אנרגיה" ראשוני, או "רטיטות", מהן אנו כולנו מורכבים. אנו איננו גוף פיזי. במהותנו אנו קודם כל "גוף אנרגטי", שיש לו נוכחות פיזית."

אם כך נשאלת השאלה איך מרפאים? הרי ריפוי מתקשר לתרופה, נשאלת השאלה מה היא תרופה, מתוך ויקיפידה (ויקיפידה-אנציקלופדיה חופשית באינטרנט)- תרופה היא חומר כימי או סינתטי המשפיע על התא החי ומשנה את פעילותו לכיוון של זירוז או עיכוב תהליכים.

לעומת זאת תמצית פרחים אינה תרופה משום שאין היא מכילה חומר כימי או סינטטי.

מצד שני כפי שנאמר קודם כל חומר הוא צורה של אנרגיה, לכן, הפרח בדיוק כמו כל הדברים שמתקיימים, יש לו שדה אנרגטי עדין, הזורם מפנימיותו באופן הרמוני החוצה. לכל פרח שדה אנרגטי בעל איכות ייחודית ובדרך כלל הטמפרטורה שלו גבוהה משאר חלקי הצמח. אירוס הארגמן שומר בתוכו יותר חום מהסביבה ובכך מושך אליו דבורים זכרים הלנים בתוכו ומפרים אותו.

את האנרגיה מקבל הפרח משתי מקורות הראשונה השמש, אנרגיה זכרית, והשנייה מהאדמה אנרגיה בעלת איכות נשית, יחד נוצרת אנרגיה מאוזנת בעלת איכויות הייחודיות לכל פרח ופרח. את האנרגיה הזו, או את השדה האנרגטי המצוי מסביב לפרח אפשר להעביר למים בתהליך היצור של התמצית כפי שהראנו קודם לכן.

לאיכות האנרגטית, לתמצית החיים של הפרח, המועברת למים ללא מגע בין הפרח למים, אי אפשר, ולא יהיה זה נכון לקרוא תרופה. משום שראשית אין היא מכילה איכויות כימיות או סינטטיות של הצמח ושנית ללא אנרגיית חיים זו, המצויה בכל דבר, שום חלק בגופינו לא יעבוד באופן תקין.

הטיעון המקובל הוא כי לתרופת פלסבו (היא אינה תרופה משום שאין היא מכילה חומר כימי או סינטטי) השפעה פסיכולוגית ולכן, מכיוון שתמציות הפרחים אינן מכילות חומר כימי או סינטטי השפעת התמציות שייכות לתחום הפלסבו. במילים אחרות מה שהמקטרגים על תמציות הפרחים אומרים שבתמציות הפרחים אין כלום! ואין זה נכון כפי שנראה בהמשך.

אדם הלוקח פלסבו מרגיש טוב יותר, משום שהוא מאמין כי מה שלקח ישנה את מצבו, והשינוי הוא קודם כל ברמת האמונה שלו, ואמונה היא שינוי פנימי במהותו. האדם בכוח שכלו יוצר שינוי ברמה הפיזית של התא. במילים אחרות כל ריפוי הוא ריפוי פנימי ולא חיצוני ומקורו באמונתו

של האדם מה יכול להביא לו שינוי. הרי אם האדם לא ירצה להירפא דבר לא יעזור, כך שריפוי אמיתי מתרחש ברמה הנפש המשפיע על הגוף הפיזי.

כדי להבין כיצד ריפוי מתרחש עלינו לזכור כי כל חומר הוא צורה של אנרגיה- כי כל חומר מורכב מצרופים של אטומים הנקראים מולקולות. האטומים מורכבים מאלקטרונים ומגרעין. מכיוון שהאלקטרונים נושאים מטען שלילי וגרעין האטום הוא חיובי, האלקטרונים מסתובבים סביב הגרעין במהירות גבוהה ביותר. בתנועה המהירה שלהם סביב הגרעין הם פולטים גלי רטט חלשים. לזה אנו קוראים צ'י,פרנה או אנרגיית חיים.

עכשיו, אם קבלנו את הטענה שכל חומר הוא צורה של אנרגיה, גם אם לא רואים אותה, עדיין ניתן לבחון את ההשפעה שלה. טענה זו מוכחת בספר Messages from Water בהוצאת Hado . המחבר מסארו אמוטו בדק את השפעתם של מוסיקה, תפילה, מילים וארומוטרפיה על התגבשותם לקריסטלים של מים.

מים והשפעתם על הגוף.

הם קרים, כיוון הזרימה שלהם הוא מהמקום הגבוהה אל המקום הנמוך ביותר, תנועתם יכולה להיות על היבשה כמו בנהרות ונחלים, ומתחת לאדמה בזרימה תת-קרקעית. הם מתמזגים בקלות ומקבלים את הצורה של כל כלי אליו הן נכנסים. כלומר המים ישנו את צורתם בהתאם לכלי. מכיוון שהם מקבלים כל צורה בה הם נמצאים, תכונת היסוד שלהם היא קבלה.

לכן בסיסם של תמציות הפרחים הוא של מים. המתווכים בין אנרגיית החיים של הפרח לבין האדם.

המים הם המרכיב החשוב ביותר בקיומו של האדם. בבדיקת ביצית שהופרתה על ידי זרע, כמות המים בביצית היא של 95%, כמות המים ממנו מורכב אדם בוגר היא של 70%. כמות המים המכסה את כדור הארץ היא 70% בדומה לגוף האדם….

על פי מחבר הספר מסרים מהמים, יש להם יכולת זכירת האינפורמציה גבוהה ביותר. המחבר הוכיח שכאשר משדרים סוגי מוזיקה שונים למים, ומקררים אותם לטמפרטורה בה הם קופאים, הם יתגבשו למבנה של קריסטל הרמוני, או לא הרמוני, בהתאם למוזיקה שהושמעה להם.

האותיות עם המילים (גם מילים הם תדר) "תודה רבה", "אהבה ונשמה", בשפות שונות הוצמדו לכלי בו הושארו מים למשך הלילה. כאשר קפאו, המים התגבשו למבנה קריסטלי הרמוני. לעומת זאת כאשר הוצמדו למים מילים כמו "טיפש" או "אתה מחליא אותי" הקריסטלים שנוצרו מהמים שקפאו התגבשו בצורות לא הרמוניות.

כלומר מים שהם ניטרליים במהותם משתנים בהתאם לאינפורמציה המוקרנת אליהם. מבחינה מדעית יש סדר ברמת מבנה הגרעין של האטום, אך ברמת החלקיקים אין סדר (מה שמכונה בפיזיקה כאוס) והוכח שהסדר של החלקיקים, יכול להשתנות

בהתאם לרמת מודעותו של האדם. זו הסיבה שרמת השורש של כל מה שיש, (רמת החלקיקים התת-אטומיים) תלויה ברמת המודעות של האדם.

אך לא רק המודעות של האדם, המחשבות שלו, הרגשות שלו, המוזיקה שהוא יוצר והמילים שהוא משתמש משפיעים. במחקר נבדקו גם ארומת צמחים, (שיטת טיפול הנקראת ארומתרפיה ותמציות פרחים – ארומתרפיה זו אומנות ריפוי המשתמשת בשמנים אתרים (נדיפים) המופקים מצמחים. השמנים ריחניים ומכאן השם – ארומתרפיה.). כאשר קרבו שמן אתרי או תמציות פרחים למים, המים התגבשו בהקפאה למבנים הרמוניים.

מה שניתן להסיק הוא שהמודעות של האדם משפיעה על מים אך גם תמציות המופקות מאבנים ופרחים, משפיעות.

כלומר כאשר אנו מקרבים פרח אל מים, אנרגיית החיים של הפרח, מועברת אל המים, ומשפיעה על החלקיקים התת אטומיים שלו. המים זוכרים את התדר של השדה המגנטי של הפרח–או את אנרגיית החיים או הצ'י של הפרח שקורב למים בתהליך המיצוי.

את הזיכרון הזה שמוצה לתוך מים זכים ניתן להוסיף ל- 70% מים המרכיבים את גוף האדם, ולהשפיע עליהם, והם בתורם ישפיעו על הגוף הפיזי המחשבתי והרגשי של האדם..

על זה מבוססת ההומאופתיה של הנמאן, ועל זה מבוססת שפת תמציות הפרחים של ארץ-ישראל. כאשר האדם אינו מבין את יכולת הזיכרון של המים, כל מה שהמודעות שלו תוכל להכיל זה את מה שהוא יודע…… שאין "כלום פיזי" שניתן למדוד במים, אז ההשפעה היא של פלסבו.

אך כאשר מקרבים למים זכים פרח-בר הצומח רחוק מהשפעת המודעות של בני האדם, המים הזוכרים את תכונותיו האנרגטיות של הפרח, יכולים להשפיע בצורה חיובית על מודעותו של האדם, וזה מה שאנו עושים עם ה"כלום" שבתמציות הפרחים.

לסיכום: מים הם נשאי האינפורמציה של הטבע. הם משתנים בהתאם למודעות המשפיעה עליהם. ברמת החלקיקים התת-אטומיים מתקיים אי סדר המושפע מהמידע המוקרן אליו. מידע זה נשמר במים וכאשר מועבר למים אחרים, המידע ישפיע בהתאם לתכונות שהוטבעו בו.

המידע המועבר מגיע אל החלקיקים התת-אטומיים- (או כפי שהיא נקראת אנרגיית החיים, צ'י או פרנה) או במילים אחרות אל המודעות ומשם משפיע על המצב המחשבתי של האדם ברמת האמונות שלו, על רגשותיו ועל גופו הפיזי.