אני לא אוהבת לעשות טעויות

Taish1

טעות או לא טעות?

אני לא יודעת אם יש לי בעיה אמרה לי סיגלית במפגש תמציות הפרחים שערכתי בביתי, אבל אני מתלבטת אם לעבור לדרום הארץ או להישאר במרכז בקדימה שם אני גרה כבר יותר מ 5 שנים מאז שעזבתי את אשקלון.

אי אפשר היה להימנע מהבטן ההריונית של חודש רביעי שנשאה סיגלית בגאווה. תראה נתן היא אמרה לי, אני מתלבטת מצד אחד טוב לי בקדימה מצד שני אני לא יודעת אם עשיתי את המעשה הנכון כאשר החלטתי לעזוב ולשוב דרומה לאשקלון.

נסחי שאלה, הכי קרובה לדילמה שאתה את מתמודדת הנחיתי אותה.

השאלה שלי

היא איך אני יכולה לדעת שההחלטה שלי לעזוב את קדימה לאשקלון היא נכונה.

מה כבר עשית שאלתי אותה?

הודעתי לבעלת הבית שלי שאני עוזבת בסוף החודש כך שהעניין הזה סגור.

איך בעלך מתייחס לשינוי הזה? שאלתי. הוא לוקח את זה הרבה יותר קל ממני. לא ממש לא אכפת לו למרות שהוא יצטרך לנסוע מרחק רב מאשקלון לתל אביב מקום העבודה שלו.

אני אגיד לך מה מפחיד אותי נתן אני לא אוהבת לטעות, אם אני טועה אני אוכלת את עצמי מבפנים ימים ולא סולחת לעצמי. אז השאלה שהכי מתאימה לי היא איך אני יכולה להימנע מטעויות?

חשבתי לעצמי האם להתחיל עם זה שבעצם הטעויות הם הכלי שדרכו אנו לומדים ומתפתחים, שהתפתחות אינה יכולה להיות רק כאשר מצליחים כל הזמן, שהטעויות הם אלו שגורמים לנו לשבת ולהרהר במה שעשינו שהצלחה כמעט אף פעם לא גורמת לאדם לחשבון נפש. ובלה בלה בלה… הרגשתי שזה לא יהיה נכון שלא אגע בה בדרך הזו ברגש. חשבתי שעדיף שאהיה במקום שמה שינהל את הפגישה הזו יהיה מצב של אי ידיעה.

הבנתי שמה שמפעיל אותה הוא פחד מלטעות, ושיש כאן טעות מאוד ספציפית שהיא מפחדת ממנה אך לא ידעתי מה היא וגם סיגלית לא יכלה להגדיר אותה. לפעמים המידע הזה נמצא בתוך התת-מודע ואינו גלוי לאדם, ובכול זאת מפעיל אותו, וכוונתו היא תמיד להגן על האדם ושעלי לעזור למידע הזה להגיע למודעות של סיגלית

לא רציתי להסתמך על השכל והניסיון שלי בזיהוי "הטעות", הרי כל מקרה אין אדם אחד דומה לשני אז פתחנו קלפים.

הקלף הראשון שעלה היה סרפד קרומי, תמצית המופקת מסרפד קרומי עוזרת לאנשים להשתחרר מביקורת כלפי הזולת וגם כלפי עצמם.. זה הסביר את המצב העכשווי של סיגלית אך עדיין לא נתן לנו את התשובה מאיזו טעות היא מפחדת.

הקלף השני אותו משכה מחפיסת הקלפים של תמציות פרחי ארץ ישראל היה של כלנית אדומה. כלנית אדומה היא תמצית שמגיבים אליה בעיקר אנשים המרגישים תחושה של חוסר שייכות. אלו יכולים להיות עולים חדשים המגיעים לארץ חדשה ומתאגדים בקבוצות אנשים מארץ המוצא שלהם כמו ברובע הסיני בסן פרנסיסקו או ברובע האיטלקי בניו יורק. השבטיות נותנת להם כוח וביטחון.

התבוננתי בסיגלית ושאלתי אותה האם יש לה משפחה גדולה באשקלון והיא צחקה, ואמרה לי שיש לה שם חמולה אוהבת של כשלושים בני משפחה רק שבעה מהם אחים שלי.

ואז ראיתי את הבטן ההריונית של סיגלית ושאלתי אותה האם זה ההיריון הראשון שלה? כן היא אמרה לי כשסימן שאלה בעינה כאילו מה זה קשור לשאלה שלה על טעויות.

מה יקרה אם תטעי בגידול וטיפול בתינוק שזה עתה נולד שאלתי אותה?

וואו היא אמרה אני אבקר את עצמי עד מוות ולא אוכל לסלוח לעצמי לעולם.

ומי היא המורה הטובה ביותר שאת מכירה שיש לה ניסיון רב בגידול ילדים ויכולה ללמד אותך לגדל ולטפל בתינוק שלך שאלתי אותה?

אימא שלי היא אמרה ומבט של הבנה התגנב לפניה. הרצון שלי לחזור לאשקלון הוא בגלל שאני רוצה לגדל את הילד שלי בסביבה שבה אוכל לצבור ניסיון מהמורה הכי טובה שאני מכירה, אימא שלי ולהיות בתקופה זו עם המשפחה שלי עבורי זה הכי טבעי, שם אני מרגישה שייכות וביטחון.

עכשיו אני שלמה עם ההחלטה שלי אמה לי סיגלית, עכשיו אני מבינה את המניעים שלי ומדוע קבלתי החלטה לחזור הביתה….. תודה נתן עזרת לי מאוד.