אירוס נצרתי

אירוס נצרתי-תמציות פרחי ארץ ישראל
אירוס נצרתי-תמציות פרחי ארץ ישראל

אירוס נצרתי

Iris bismarckiana

אופן הפעולה: התמצית עוזרת לאדם שאינו שם לב לסימנים מוקדמים החוזרים על עצמם שוב ושוב , לשים אליהם לב כדי לא לחזור על אותו תהליך כואב שוב ושוב.

תיאור בהרחבה:
מי שמגיב לתמצית זו הוא אדם שאינו שם לב לאירועים החוזרים ונשנים בחייו ומתעלם מהם. התעלמות מהמידע החוזר על עצמו יגרמו לו לעשות מעשים, שיובילו אותו לחוות שוב ושוב את אותה ההתנסות. המסרים המגיעים אליו אינם מפורשים נכון, והאדם הולך בעיניים עצומות שוב אל המצוק. התמצית מראה לאדם כי הוא רואה אשליות ואם לא ישים אליהן לב יחזור שוב על אותו השיעור.

פחד מוביל את האדם לחוות שוב ושוב את אותה החוויה, שהוא רוצה להימנע ממנה. למשל אדם המצהיר כי הוא רוצה בזוגיות, אך אינו יכול לעבור את הדייט השני, הוא יעיד על עצמו כי הוא מאוד רוצה בזוגיות אך הוא בררן, ולא יעלה בזיכרונו את מערכת היחסים הראשונה בא נפגע והחליט לא לחוות את החוויה הזו שוב, ואת ההקשר לנשים אותם הוא פוגש ודוחה ב"בררנותו".

התמצית מאפשרת לאדים לגעת בסיבה לכאב הנמצאת לא בנשים אותן הוא בורר אלא באירוע עברי בו הוא הצמיד לאירוע מחשבה והפך את האמונה לדרך חיים. עד שלא נבחן את האמונה נחזור באופן אוטומטי על אותן התגובות ונקבל את אותן התוצאות.