אירוס הגולן

golan-irusאירוס הגולן

Iris hermona

אופן הפעולה: דיכאון, ייאוש עמוק, המגיע מספקות ביכולת להתמודד עם החיים כפי שהם.

תיאור בהרחבה:
אירוס הגולן מספק בדיקה ישירה של המציאות ללא הרדמה, פרוש הדבר שכאשר המציאות מתגלה ללא כחל וסרק ללא סיפורים ואגדות, יתכן והאדם יגיב בדיכאון עמוק.

אבל כדי לטפל בדיכאון יש שלושה שלבים מוקדמים יותר. אירוס הגולן מטפל בשלב הרביעי. השלבים הקודמים הם: הכחשה, מרד-והצפה ברגשות שלילים ופסימיים, משא ומתן, דיכאון, והשלב האחרון הוא קבלה.

הדיכאון הוא מצב בו האדם מבין או חושב כי למצבו אין פתרון כמו שהוא היה רוצה שיהיה. המציאות או האירוע נתפס כשלילי, או כעונש ואז האדם מוכן לפעול מעט

או בכלל לו כדי לשנות או לשפר את מצבו, ניתן לראות במצבים אלו גם הזנחה פיזית.

הדרך להחזיר את האדם > לחיים היא דרך תקווה, ללא תקווה לחיים אין משמעות, אך אם יש לא משנה עם החיים הם קצרים או ארוכים ניתן ליהנות ממה שיש.

התמצית באה ללמד אותנו למצוא תקווה במצבים בהם אנו חושבים כי לא נותר בנו כלום. צ'קרה 7 מספקת דלק לאדם כאשר הוא חושב שאין לו יותר דלק במיכלים. היא מספקת הוכחה שהרוח יכולה לספק זהות במצבים שבהם האדם חושב כי הוא אבד צלם אנוש. מזככת את האישיות ומשחררת אותה מקשרים חומריים.

מלמדת כל אדם ואדם כי ביכולתו להמשיך חיות, מלמדת שהחיים יכולים לספק את התנאים לשחרור מכל הכבלים המחברים אותנו לחיים כאשר אנו מוכנים להגמיש את מחשבותינו על המציאות.